Останні новини

Зимовий період наражає на небезпеку: які є правила безпеки пішоходів під час ожеледиці чи снігу

На жаль, довгождані зимові свята та розваги можуть обернутися травмування, тому краще дотримуватися певних порад.

Патрульні Одеської області нагадали жителям регіону про правила безпеки пішоходів під час поганих погодних умов. На жаль, довгоочікувані зимові свята та розваги можуть обернутися травмуванням, тому краще дотримуватися певних порад.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Патрульної поліції Одеської області.

поради пішоходам

Фото: Патрульна поліція Одеської області

Взимку дороги від замерзлого снігу і льоду робляться небезпечними. Саме у цей період з’являється велика ймовірність травмування людей при падінні, тому необхідно дотримуватись правил безпеки. До таких належать:

  • Пересуватися по тротуару потрібно повільно, щоб не впасти, посковзнувшись на слизькій поверхні дороги.
  • Не ходіть у відлигу поблизу будівель, з яких може обвалитися сніг або впасти бурулька.
  • Ніколи не ковзайтеся на дорозі, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.
  • Під час переходу дороги будьте особливо пильними. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Починайте рухатися, коли транспортні засоби вже зупинилися.

Також ніколи не перебігайте дорогу, навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти особливо небезпечно. Взимку особливо слизькі залізничні та трамвайні колії.

“Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете послизнутися самі чи ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса”, - пишуть патрульні. 

Одягайте взуття з м’якою пористою підошвою, а якщо є змога − зимове взуття з шипами.

“Будьте уважні та обережні. Яскравої та безпечної вам зими”, - резюмували у пресслужбі. 

Нагадаємо:

  • Елементарні правила стосовно протидії COVID-19, які ми вже давно знаємо, можуть врятувати ваше життя та оточуючих. Патрульні Одещини вирішили нагадати про них, особливо коли вже новорічні та різдвяні свята закінчились.
  • В Одесі через істотне похолодання, яке насувається на місто, муніципальні установи почали розгортати два пункти обігріву. Один з них, на Куликовому полі, який облаштувала Приморська райадміністрація спільно з громадською організацією "Нове життя".

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok