Останні новини

Зв’язок 5G, локдаун вихідного дня й гроші на лікарні: що обговорювали на засіданні Уряду

У середу, 11 листопада, відбулося засідання Уряду, на якому обговорювали багато питань на злободенну тему. У тому числі проблеми, які викликані COVID-19 та розвиток мобільного покриття в Україні.

Детальніше читайте у матеріалі Odesa Live.

Карантин вихідного дня

В Уряді мають намір запровадити карантин вихідного дня. Обмеження діятимуть з 14 листопада з 00.00 суботи до 00.00 понеділка. Тоді мають закрити все, окрім продуктових магазинів, аптек, громадського транспорту, заправок та ветеринарних аптек. Ресторани, кафе, інші заклади громадського харчування, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, мають працювати виключно на "виніс". Оскільки повного локдауну еконімка в Україні не витримає, то карантин вихідного дня планують встановити на три тижні.

"Для нас, лікарів, найкращий спосіб це застосування повного локдауну не менше, ніж на три тижні. Це і с точки зору епідеміології, так і розповсюдження хвороби. Ми б хотіли, щоб наша медична система витримала це навантаження", - сказав Максим Степанов.

У цей період буде заборонено:

 • Приймання відвідувачів закладами громадського харчування, але з можливістю торгівлі на виніс;
 • Приймання відвідувачів у торговельних центрах, закладах торговельного і побутового обслуговування населення, крім магазинів, 60% площі яких призначено для торгівлі.
 • Проведення масових, культурних, релігійних, концертних заходів за участі понад 20 осіб;

"Нам треба три таких вихідних поспіль. Ми говоримо про кінець листопада - на початок грудня", - каже він.

Ще було запропоновано обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів. 

Замість звичайного карантину - адаптивний?

Була пропозиція повернути загальний карантин на всій території України замість адаптивного. Це буде стосуватися регіонів, які знаходяться у помаранчевій зоні. 

"Ми пропонуємо відмовитися від адаптивного карантину та перейти на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діяли у попередньому варіанті карантину на території з помаранчевими рівнями, для усіх територій", - підкреслив міністр.

Мобільне покриття 5G

Ще на засіданні обговорювали те, що у нашій країні будуть розвивати мобільне покриття 5G. Тендер на видачу ліцензій відбудеться наприкінці 2021 року.

"Вже в наступному році ми плануємо розгортати експериментальні зони, щоб можна було протестувати 5G з різними операторами. Це будуть фізичні території", - сказав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

В Україні виділять 86 млн гривень для закладів охорони здоров’я

Кабінет міністрів прийняв рішення виділити 86 млн гривень для покращення матеріально-технічного стану закладів охорони здоров’я. Додаткові кошти зокрема передбачаються дитячій лікарні "Охматдит". Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у ході засідання розповів, що вони підуть і на придбання джерел іонізуючого випромінювання для апаратів променевої терапії для Національного інституту Раку. Крім того, на 12 млн гривень буде розширено фінансування з програмою "лікування українців за кордоном".

У поліції стане більше прав

Кабінет міністрів погодив законопроєкт стосовно розширення прав поліції. Йдеться про використання електрошокера. У документі збільшили кількість ситуацій і осіб, до яких можливе застосування пристрою. Згідно з новим законопроєктом, поліції дозволяється використовувати електрошокер у разі:

 • Якщо особа, яка скоїла адміністративне чи кримінальне правопорушення, застосовує фізичний опір поліцейському;
 • Якщо людина, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин, намагається втекти;
 • У разі застосування збройного опору або спроби втекти з-під варти;
 • Якщо особа, яку затримують, погрожує застосуванням зброї та інших предметів, які загрожують здоров'ю чи життю людей, зокрема поліцейського.

Голова МОЗ запропонував ввести час для людей похилого віку

Ще у рамках посилення карантину було запропоновано ввести час для людей похилого віку, заявив Максим Степанов. Йдеться про виділення пріоритетного часу обслуговування з 10:00 до 12:00 в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях та установах сфери обслуговування.

"Оскільки найбільша група осіб, яка хворіє і має важкий перебіг хвороби, потрапляє до вікової групи 60+", - заявив Максим Степанов.

Всенаціональний карантин таки буде

Кабінет міністрів прийняв рішення про посилення карантинних обмежень в Україні через коронавірус, відповідно тепер не буде зонування. Відвідувачі повинні заходити в заклад і пересуватися по ньому з одягненими засобами індивідуального захисту, які прикривають рот і ніс. Відтепер будуть наступні правила:

 • Масові заходи за участю понад 20 осіб;
 • Повинна бути заповненість понад 50% місць у театрах та кінотеатрах;
 • 50% заповненість у громадському транспорті;
 • Заборона дискотек, закладів харчування з організацією дозвілля, роботу після 22:00 до 7:00 ресторанів і кафе;
 • Забороняються планові госпіталізації.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, якщо не вводити нові обмеження, то до середини грудня в лікарнях закінчаться місця для пацієнтів з COVID-19. 

"Якщо нічого не робити, то вже 10-15 грудня медична система не зможе прийняти жодної людини. Місць не буде навіть в коридорах", - заявив він.

В Одеської ОДА новий керівник - хто він?

У ході засідання Кабінет міністрів України погодив кандидатуру Сергія Гриневецького головою Одеської обласної адміністрації. Він пообіцяв, що почне зміцнювати кордони з невизнаним Придністров'ям. Також він оголосив, що призначить нового начальника директора Департаменту охорони здоров'я ОДА та розбереться з проблемами "Палацу спорту".

Зазначимо, що тепер указ його призначення має підписати президент України Володимир Зеленський. У такому разі Сергій Гриневецький стане головою Одеської ОДА. 

Чому Україна не проводить масове тестування на COVID-19 - МОЗ

У ході засідання Уряду голова МОЗ Максим Степанов розповів, що наша держава не проводить масове тестування через те, що це занадто дорого. За розрахунками, для того, аби перевірити понад 40 млн осіб потрібно 120 млрд гривень. 

"Що стосується масового тестування. На 40-мільйонну країну ввести масове тестування - це, ви собі просто уявіть. Якщо говорити про Словаччину, то вони задіяли всіх без винятку військових, поліцейських, медичних працівників ... Крім того, експрес-тести в кращому випадку дають до 60% співпадінь з позитивними ПЛР-тестуваннями ", - зазначив міністр.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
01.12