Останні новини

Знову до дошки: з 27 квітня учні 5-11 класів повертаються в школи

Голова департаменту освіти зазначила, що весь освітній процес буде відбуватися із дотриманням карантинних вимог.

З 27 квітня учням 5-11 класів пропонують повернутися за парти. Голова департаменту освіти Олена Буйневич зазначила, що кількість хворих вчителів, закритих класів і груп і дитсадках знижується, а школи забезпечені всіма необхідними засобами до кінця навчального року.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Дистанційне засідання оперативного штабу.

Читайте також: Стало відомо чи можна на ЗНО пред’явити паспорт у застосунку "Дія"

Наразі на дистанційному навчанні знаходяться 158 класів початкової школи. Більшість з них — за заявами батьків. Буйневич зазначила, що їх кількість знизилася, оскільки минулого тижня, їх число становило - 260. Крім того, знизилася кількість закритих класів через COVID-19. Наразі їх всього - 41.

“Закрито повністю 55 школу, але ми вже завтра її відкриваємо”, - заявила Буйневич.

Голова департаменту освіти розповіла, що станом на сьогодні призупинена робота 30 груп в закладах дошкільної освіти (дитячих садочках). Минулого тижня таких було 56.

З завтрашнього дня департамент пропонує розпочати очне навчання для учнів 5-11 класів з повним дотриманням санітарних вимог. Освітній процес буде змішаним.

“Це означає, що частину годин діти будуть вивчати дистанційно. Це такі предмети, які не потребують постійної уваги вчителя. Частину годин, більшість з основних предметів — це буде очне навчання в школах. Така практика в нас була у вересні. Тому ми вже відпрацювали процес роботи закладів освіти”, - розповіла. Буйневич

Читайте також: В Україні щеплення проти COVID-19 першими отримають вчителі, які братимуть участь у проведенні ЗНО

Право вибору форми навчання в початковій школі — залишається. Для цього необхідно щоб рішення було прийняте батьками всього класу та узгоджено з вчителем і тоді діти можуть відправлятися на дистанційку.

Вона зазначила, що станом на 26 квітня, всі освітні заклади повністю забезпечені засобами індивідуального захисту, а також для дезінфекції. Також, чиновниця пообіцяла, що найближчим часом запаси будуть поповнені.

“Ми розрахували, що нам цього приблизно вистачить до першого червня тобто до кінця навчального року. Тому маємо оголошувати наступні закупівлі, якщо будуть працювати літні табори — це питання зараз вирішується”, - зазначила Буйневич.

Також вона розповіла, що наразі триває вакцинація вчителів, які будуть брати участь у ЗНО. Голова департаменту освіти, сказала, що процес відбувається організовано на базі медичних пунктів навчальних закладів.

“В нас є хворі (на COVID-19 - ред.) вчителі. На сьогодні — майже 125 осіб і 28 працівників з ГРВІ. Тобто кількість знижується”, - розповіла чиновниця.

Нагадаємо:

  • 24 квітня, відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В ході засідання скасували "червоний" рівень епіднебезпеки в Одеській області.
  • З вівторка, 27 квітня, одеські школярі та студенти зможуть повернутися за парти своїх навчальних закладів. Таке рішення пов'язане з тим, що Одеса та область вийшли з “червоної” зони.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
06.05