Останні новини

Знижує ризик захворювання на COVID-19: одеські лікарі наполягають на щепленні дітей

В Одесі лікарі заговорили про важливість профілактичних щеплень у період пандемії коронавірусу COVID-19. Зокрема, вакцини від грипу, пневмококу та менінгококу зменшують ризик ускладнень. 

Про таке повідомив Оdessit ua.

Нині, за кошти держбюджету дітям роблять 10 обов'язкових вакцинацій, які входять до національного Календаря обов'язкових щеплень, рекомендованого МОЗ України. 

За інформацією начальниці відділу охорони материнства і дитинства департаменту охорони здоров'я Одеської міськради Анни Лунєвої у місті нині немає дефіциту вакцин. Ба більше - їхнє обов'язкове дотримання допоможе маленьким дітям полегшити протікання захворювання. 

"У місті є необхідні вакцини - БЦЖ, від поліомієліту, коклюша, гепатиту, комплексні від дифтерії і правця, кіру, паротиту і краснухи, а також інші. Від грипу вакцина рекомендованатому батьки роблять її собі та дітям за власний рахунок. Поки вакцини в аптеках ще нема, однак за інформацією МОЗ днями її поставлять в Україну і розподілять в регіони", - зазначила Анна Лунєва. 

Водночас, лікарка-педіатр дитячої міської поліклініки №6 Катерина Перчеклій наголосила, що не варто боятися щеплювати дитину в період пандемії. В поліклініках роблять усе, щоб діти без ризику могли відвідати медзаклад.

"Для цього на вході проводиться огляд дитини, міряють температуру і дітей без ознак ГРВІ відправляють в так звану "чисту" зону, а з ознаками в іншу", - додала Катерина Перчеклій.

Тим часом, показники вакцинації дітей протягом останніх 10 місяців 2020 року в місті низькі. Приміром, діти першого року жіття щеплені на 62%, до 6 років - на 50%. І це у той час, коли для колективного імунітету цифри мають сягнути 90%.

вакцинація.jpgфото: соцмережі

Нагадаємо, в Одесі по вулиці Юхима Геллера відкрили амбулаторію сімейної медицини № 7 Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Вона розрахована на обслуговування близько шести тисяч осіб.

Вийти в ефір
27.11