Останні новини

Зірвали вечерю на назвали "дияволами": на Одещині "Свідкам Єгови" компенсують моральні збитки

Європейський суд з прав людини у справі "Свідків Єгови" Ізмаїла Одеської області проти України зобов'язав компенсувати заявникам моральний і матеріальний збиток. Їх зібрання у 2012 році зірвали представники православної церкви.

Про це повідомляє пресслужба ЄСПЛ.

Так, 5 квітня 2012 року в Камишовці Ізмаїльского району парафія "Свідків Єгови" організувала церемонію під назвою "Вечірня трапеза Господня". Заход відбувався в орендованому приміщенні. Запрошення роздавали і в сусідніх селах. За словами заявників, через деякий час після початку церемонії кілька десятків осіб з місцевої православної церкви прибули до них на слухання.

Священик назвав свідків Єгови "дияволами" і наказав їм покинути село, "поки не стало надто пізно". Двоє осіб відштовхнули оратора від кафедри і пригрозили присутнім розправою. Один з чоловіків вдарив оратора кулаком.

Коли все вісімнадцять членів "Свідків Єгови" почали залишати приміщення, на них кричали, ображали і штовхали. Також кидали релігійну літературу на землю. Перший заявник повідомив про інцидент в поліцію в той же день.

Суд присудив заявникам 2250 євро кожному для відшкодування моральної шкоди і постановив, що мало місце порушення статті 9 (Свобода думки, совісті і релігії) Конвенції з захисту прав людини.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
05.12