Останні новини

Журналісти порахували скільки заробляють народні обранці

Бути народним депутатом за часів Януковичі було вигідніше ніж за правління Зеленського. До таких висновків дійшли журналісти, які порахували кошти обранців. 

Про це пише “Українська правда”.

Крива зарплат впала після Революції Гідності. Зокрема, через популістське рішення тодішнього прем'єра Арсенія Яценюка залишити депутатам "голий" оклад у 6 тисяч гривень. При цьому зарплата поступово піднімалася після рішення прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, який, за словами колишнього депутата Ольги Червакової, останнім розпорядженням на посаді спікера ВР в 2016 році підняв депутатський оклад до 17 600 гривень.

депутаті.jpeg

 Уже з 2017 року, тобто, ще за попереднього скликання, оклад депутатів був прив'язаний до прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня кожного року. На початку 2020 року він становив 2102 гривні. У зв'язку з цим щорічне збільшення прожиткового мінімуму в Україні означає щорічне збільшення зарплати депутатів. За рік прожитковий мінімум "підростає", приблизно, на 150-180 гривень. З 2018-го до 2020-го таке зростання для депутата, що працює в комітеті, конвертувалося у збільшення депутатського окладу менш ніж на 3 тисячі гривень - з 17 600 до 21 000.

Підсумкова ж зарплата депутата становить 30-40 тисяч гривень, і це збільшення відбувається за рахунок надбавок. Їх у депутатів чимало: від 15% окладу за науковий ступінь кандидата наук і доктора філософії до 100% - за інтенсивність праці. У зв'язку з цим середня зарплата нардепа у вересні склала вдвічі більше від посадового окладу - майже 40 тисяч гривень.

депутатики.jpg

Нарешті, українці щомісяця оплачують кожному депутату по 50 тисяч гривень на роботу їх помічників, а також на витрати з виконання депутатської діяльності - ще понад 40 тисяч.

Нагадаємо, що Кабмін зняв обмеження щодо зарплат менеджерам держпідприємств. Обмеження із зарплат керівникам та членам наглядової ради держпідприємств були введені раніше через пандемію COVID-19.
Вийти в ефір
04.12