Останні новини

Згорілий коледж на Троїцькій відновлювати не будуть. Подробиці

Національна академія наук України шукає нову будівлю для свого офісу.

В Одесі на вулиці Троїцькій, 25, 4 грудня 2019 року, сталась пожежа, внаслідок якої загинуло 16 людей. Вже рік Одеська мерія намагається вирішити питання щодо відновлення будівлі, але нещодавно стало зрозуміло, що коледж ремонтувати не будуть. Національна академія наук розглядає питання його передачі у комунальну власність громади міста.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інтернет-видання “Думська”.

Читайте також: в Одеській багатоповерхівці сталася пожежа.

У будинку Асвадурова раніше розміщувались коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу та ряд установ НАН України. Але після загоряння замість закладів залишились тільки руїни. У минулому році після пожежі голова Одеської обласної держадміністрації Сергій Гриневецький розповів громадськості, що відновлення будівлі не розпочинається через конфлікт з НАН України, ніби вони потребують інше місце для офісу. Але наразі стало відомо - минулий пам’ятний дім ремонтувати не будуть.

“Це дуже складне питання. Академія немає фінансових можливостей для відновлення будівлі. Ми розглядаємо кілька варіантів вирішення цього питання. Один з варіантів - академія передасть будівлю в комунальну власність за посередництва Міністерства освіти і науки, тому як просто передати наше майно ми, звичайно, не можемо. У будь-якому випадку інститути не залишаться без площі і без підтримки, але питання, повторюся, дуже непростий. НАНУ є жертвами, пожежа почалася не з нашої вини, і ми могли б претендувати на компенсацію, але потрібні консультації з МОН та Одеської владою. Процес рухається”, - розповів президент НАНУ, академік, доктор фізико-математичних наук Анатолій Загородній.

троїцька.jpg

Фото: Думська

Нагадуємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok