Останні новини

Жодної “Новоросії” чи “татарської орди”: вчені розвінчують міфи про історію півдня України

У них історики вирішили спростувати російськоімперські міфи про південь України.

Український інститут національної пам'яті запустив серію краєзнавчих лекцій. У них історики вирішили спростувати російськоімперські міфи про південь України. У першому відеоролику вони розповіли про історію Білгорода-Дністровського, яка налічує 2,5 тисячі років.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інститут Нацпам'яті. 

“Дике поле”, “безлюдні степи”, “татарська орда” і потім раптом - “Новоросія”. Російська імперська і згодом радянська історіографія брехнею і міфологізацією прибрала до своїх рук історію півдня України”, - зауважив начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

У серії краєзнавчих роликів вони спростовують міфи, які “утворювали брехливий метанаратив російської історії”.

“І розповісти, що на території Північного Причорномор'я довгий час проживали пліч-о-пліч з українські та інші народи, поки сюди не прийшла російська імперська колонізація”, - каже історик. 

Всього буде оприлюднено п'ять лекцій, які висвітлюють різні аспекти історії півдня України. У першому з них розкажуть про строкату історію колишнього Аккермана, стіни якого пам'ятають майже десяток імперій і стільки ж різних історичних епох. 

Ролик розробила студія ONYKO Films. Консультантами в відео виступили: доцент кафедри історії України ОНУ ім. Мечникова Володимир Полторак; співробітник відділу археології Криму і Північно-Західного Причорномор'я Інституту археології Олег Савельєв; директор КП “Фортеця” Олександр Морозов; завідувач кафедри історії України Південноукраїнського педагогічного університету ім. К. Ушинського Андрій Красножон.

Нагадаємо: