Останні новини

Жодних розваг та спортзалів: у МОЗ готуються до посилення карантину

Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме Кабінету міністрів посилити карантинні обмеження. Обмеження стосуватимуться діяльності зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон у торгово-розважальних центрах.

Про таке повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу 5 листопада.

Також МОЗ хоче просити уряд заборонити проведення всіх масових культурних заходів та обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів.

Окрім того, відомство хоче заборонити діяльність суб’єктів господарювання, які не дотримуються карантину. За словами Ляшка, це дозволить органам контролю застосовувати заходи адміністративного впливу і карати саме тих, хто порушує протиепідемічні норми, а ті, хто дотримуються — щоб могли працювати в умовах карантинних обмежень.

"Ми хочемо, щоб у торгово-розважальних центрах працювали виключно магазини для того, щоб люди могли купити необхідні їм речі й щоб це не впливало на економіку нашої країни", — розповів Віктор Ляшко.

Також у МОЗ розповіли, що 71% людей, які померли від коронавірусу в Україні, були старше 60 років. Через це, своєю постановою міністерство рекомендуватиме суб’єктам господарювання впровадити окремий час для обслуговування людей віком від 60 років. Зокрема, з 10:00 до 12:00, але така ініціатива лише рекомендована.

"Впровадження такої години не забороняє людям похилого віку відвідувати магазини в інший час. Але воно повинно спонукати людей до 60 років не відвідувати магазини, аптеки саме в цей період", — додав Віктор Ляшко.

Іще одна ініціатива МОЗ - нові обмеження у регіонах з "червоною" зоною карантину. Раніше областям дозволялося обирати, які обмеження будуть діяти на цих територіях.

Тепер якщо на території, окрім 320 хворих на 100 тисяч населення, тестування з виявленим інфікуванням перевищує 20% від усіх протестованих, то там не дозволятимуть обирати карантинні обмеження. Тобто, там діятиме повний спектр обмежень. За інформацією Ляшка, зараз в цілому по Україні цей показник становить 19%. Є регіони, де він перевищує 42%.

Окрім іншого, урядовці пропонують розглянути можливість дозволити працювати на території з "червоним" рівнем епідеміологічної небезпеки дитсадкам та школам з 1 по 4 клас. Водночас учнів 5-11 класів рекомендують відправляти на дистанційне навчання.

Нагадаємо, в Україні станом на 5 листопада жодна область не готова до послаблення карантину. У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що найвищий показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів зафіксований у Чернівецькій (571,9 на 100 тис. осіб), Житомирській (478,5) та Хмельницькій (483,5) областях. 

Вийти в ефір
04.12