Останні новини

Згорів врожай - бери кредит: в Одеській області врятують аграріїв від посухи

За підсумками робочих поїздок керівника Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого до районів Одеської області, відбулася робоча нарада. На який вдалося безпосереднє обговорити проблемні питання взаємодії сільгоспвиробників з банківськими установами та знайти спільні шляхі їх вирішення в облдержадміністрації. 

Про це повідомляє пресслужба ОДА. 

"Відповідно до протоколів районних комісій з надзвичайних ситуацій через посуху загинули посіви сільськогосподарських культур на площі майже 500 тис.га у 1311 господарствах 24 районів області," зазначено у повідомленні. 

Також в Одеській державній адміністрації підкреслили, що таке недоотримання врожаю через посуху, може вплинути на матеріальне становище аграріїв, та призвести до ускладнення економічної ситуації в регіоні.

"Недоотримання врожаю може призвести до банкрутства значної кількості агропідприємств, ставить під загрозу можливість господарств розрахуватися з власниками землі за оренду паїв, що викликатиме ускладнення економічної ситуації в регіоні, основу якого становить сільське господарство," заявили у відомстві. 

Наразі діє державна програма доступних кредитів “Доступні кредити 5-7-9%”, в рамках якої можливе кредитування сільгоспвиробників. Але це не можливо якщо аграрій подає нульову або від’ємну фінансову звітність. 

За результатами наради, губернатор направив звернення до Міністра Фінансів України - Сергія Марченко “...з проханням розглянути можливість розробки механізму кредитування сільськогосподарських підприємств, які найбільше зазнали втрат, під гарантії держави або спеціального кредитного пакета (в тому числі шляхом внесення змін до державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”),” сказано у повідомленні. 

Нагадаємо, в Одеській області можуть зникнути заповідні озера академіка Ювеналія Зайцева. Група вчених НПП "Тузлівські лимани", провела обстеження заповідних озер академіка Ювеналія Зайцева в нацпарку. Картина ландшафту озер та прилеглих територій вражала своєю посухою. 

Вийти в ефір