Останні новини

Зеленський підписав закон про підвищення оплати праці немедичних фахівців - ОП

Скільки саме доплачуватимуть працівникам закладів охорони поки невідомо

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який має на меті підвищення рівня соціального захисту працівників медзакладів, які залучені до надання медичних послуг, однак, мають вищу немедичну освіту. Йдеться про Закон "Про внесення зміни до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я" (№ 1123-IX).

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу глави держави.

В Офісі Президента наголосили, що на сьогодні в клінічних лабораторіях працюють спеціалісти з вищою професійною немедичною освітою: біологи, біохіміки, бактеріологи та інші, - які проводять діагностику COVID-19, та водночас не отримують доплати, встановленої для медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, що надають меддопомогу хворим на COVID-19.

"Підписаний президентом закон поширює соціальні права та пільги медичних і фармацевтичних працівників на вказаних вище професіоналів", - наголосили в ОП.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

Кабінет Міністрів з дня набрання цим документом чинності має встановити доплати до заробітної плати зазначеній категорії осіб на період дії заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

Як повідомлялося, Закон "Про внесення зміни до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я" № 1123-IX Верховна Рада ухвалила 18 грудня 2020 року.

медики.jpg

Фото: Соцмережі

Нагадаємо, у Вашингтоні (США) на Freedom Plaza шанувальники Дональда Трампа вийшли на протест проти результатів виборів президента США. Вони влаштували штурм Капітолію – будівлі Конгресу, де проти них застосували силу. За інформацією CNN, в будівлі вогнепальне поранення в груди отримала жінка. Вона знаходиться в критичному стані.