Останні новини

Зелений театр і БДСМ-бар: ТОП-5 місць, де розважитися у Приморському районі

Кожен куточок Одеси — по-своєму неповторний і затишний, тут всюди можна знайти цікаву місцину, щоби атмосферно провести час. У Приморському районі поряд існують шикарні пам'ятки архітектури віденського бароко, сучасні арт-локації, театри та ціла низка відривних дискоклубів.

Пропонуємо дізнатись, що обов'язково подивитись в Приморському районі в Одесі.

  • Одеський оперний театр

Побувати в Одесі й не побачити опери — та такого просто бути не може. Пам'ятка, яка привертає увагу й закохує з першого погляду. Будинок звели 1887 року під керівництвом архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера у стилі віденського бароко. Над фасадом — неймовірно красиві фігури муз театральної трагедії Мельпомени в колісниці, запряженій 4 підкореними нею пантерами й Терпсіхори, покровительки танцю, яка кружляє з дівчинкою. Тут же й міфічний артист Орфей — він грає на кіфарі для кентавра. Зала зсередини — це розкіш пізнього французького рококо, всередині опера прикрашена ліпними позолоченими орнаментами, а стеля розписана сюжетами п'єс Вільяма Шекспіра і знаменитими медальйонами Лефлера.

А якщо додати до цього неймовірно красиві вистави, які проходять в Одеській Опері — тож естетичну насолоду від вигляду будівлі радимо посилити дійством. 

Фото: Facebook.

  • Будівля селянського банку

Також у Приморському районі знаходиться пам'ятка архітектури "Селянський банк”. Його збудували 1914 року, архітектор - Юрій Дмитренко.

Нещодавно у будівлі знайшли унікальні фрески, нанесені за радянської доби. Їх помітили випадково — через те, що стіни старої будівлі почали руйнуватись.

Пізніше виявилось, що фрески мають величезну культурну цінність, адже виконані художниками з відомої школи “бойчукістів”, які майстерно зображували картини радянського життя.

Один із відомих дослідників навіть вважає, що фрески наніс саме Михайло Бойчук у 1928-му. Це єдина робота “бойчукістів” у всій Одесі.

Побачити їх можна по вулиці Маразліївська, 34/А.

Після банку в ньому розташовувався Палац студентів, зараз приміщення здають в оренду.

Фото: Уніан.

  • ТЮГ

По вулиці Грецькій, 48а — улюблений театр юного глядача, у якому, до речі, частенько змінюється репертуар і він не поступається “колезі” столичному ТЮГу.

У Одеському театрі юного глядача працювали такі знані майстри як Юлій Божек, Генріх Осташевський, Олександр Ананьєв (народні артисти України), Микола Блащук, Борис Мисенко, Галина Осташевська (заслужені артисти України), режисер Володимир Пахомов (народний артист Росії). Зараз ТЮГ вражає різноманіттям і вмінням здивувати вимогливого молодого глядача.

Фото - офіційний сайт.

  • Зелений театр

В Одеському парку Шевченка, який відкрили 1875-го і який простягається на 44, 5 Га, знаходиться атмосферна місцина — Зелений театр. Тут показують кіно просто неба, проводять концерти й збираються любителі різноманітних квестів і вікторин.

Історія театру цікава й майже містична. 1876-го на його місці мав бути незвичний ставок у формі Чорного й Азовського морів із Кримським півостровом. Його вже навіть почали втілювати в життя, дещо спростивши ідею. Але, як то кажуть, щось пішло не так, згодом котлован закопали та побудували на його місці Зелений театр.

Фото: сайт Одеси. 

  • Клуби й дискотеки

А ще на вулиці Грецькій розташовані найатмосферніші заклади Одеси, у яких постійно проводять тематичні заходи й диско. Так, у кількох клубах на Грецькій влаштовують блюз-вечіркі, вечори латини та зустрічі любителів середземноморської кухні.

До того ж саме на Грецькій знаходиться новий клуб Iznanka, який пропонує тематичну БДСМ-програму — з танцями, “покараннями” і тематичним частуванням.

Фото - Facebook.

Раніше ми писали, куди сходити з дітьми в Одесі. Для найменших поціновувачів мистецтва на тижні пройдуть вистави, кінопокази і катання на конях.

Вийти в ефір