Останні новини

Заяви Трампа про вибори підривають віру в демократію - ОБСЄ

Заяви президента США Дональда Трампа про проблеми з підрахунком голосів є безпідставними та підривають довіру суспільства до інститутів демократії. В ОБСЄ запевняють, що вибори були "конкурентними та добре організованими, попри юридичну невизначеність і логістичні виклики".

Про це було сказано у попередньому звіті місії ОБСЄ, повідомляє CNN.

Спостерігачі додають, що "пізні юридичні виклики та необґрунтовані заяви про фальсифікації виборів спантеличили й стурбували як посадових осіб, залучених до організації виборів, так і виборців". У звіті наголошують, що мають на увазі заяви Дональда Трампа.

"Безпідставні твердження про систематичні проблеми, зокрема з боку чинного президента, в тому числі в ніч після виборів, завдають шкоди довірі громадян до демократичних інститутів", - сказано у звіті місії.

Крім того, спостерігачі відзначили рекордно високу явку, якій сприяла в тому числі можливість голосування поштою.

"Не дивлячись на численні публічні заяви чинного президента про надійність голосування поштою, кількість і масштаби скарг щодо фальсифікацій, пов'язаних з голосуванням поштою, залишається вкрай незначною", - відзначили спостерігачі.

Раніше Трамп накричав на власника телеканалу через Байдена. Лояльний до Трампа телеканал "не підтримав" його, заявивши, що в Аризоні за результатами голосування лідирує кандидат від демократів.

Нагадаємо, підрахунок голосів на виборах президента в США за ніч показав, що ситуація розгорнулася на 180 градусів. Якщо ще вчора Дональд Трамп декларував перемогу, а прогнози по підрахунку голосів були на його користь, то сьогодні демократ Джозеф Байден значно збільшив свій відрив. За останніми даними, з 270 необхідних голосів вибірників виборців він набирає 264, а чинний президент - тільки 214.

Вийти в ефір
04.12