Останні новини

Заборона експорту препаратів: коли в Україні поліпшиться ситуація з вакцинами проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов сподівається, що ситуація з поставками вакцин проти COVID-19 вирішиться найближчим часом – у травні.

Згідно з підписаними та оплаченими контрактами, Україна повинна була отримати 9 млн доз різних вакцин проти COVID-19 станом на квітень.Та поки що з цієї кількості у країну доставили 715 тисяч одиниць препарату Covishield (AstraZeneca) і CoronaVac, а також 117 тисяч доз Pfizer за ініціативою COVAX. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на КабМін.

Читайте також: COVID-19 майже у 6 тисяч дітей: ситуація з ГРВІ в Одеській області стабільна

"Я впевнений, що ця ситуація найближчим часом має вирішитися, і ми почнемо отримувати ті дози вакцин, за які ми проплатили кошти, які по праву вже належать нам для того, щоб якомога швидше зробити щеплення українцям. 

Ми думаємо, що ситуація покращиться вже в травні цього року", – сказав Степанов.

Міністр розповів, що найближчим часом Україна очікує 1,5 млн доз вакцини Covishield (AstraZeneca) від Інституту сироватки крові Індії та 1,7 млн доз вакцини CoronaVac від компанії Sinovac. 

"Окрім того, ми очікуємо на перші поставки вакцин від компанії Pfizer, а також поставки за ініціативою COVAX", – додав Степанов. 

Однією з причин він вважає заборону експорту препаратів від країн, на території яких знаходиться виробництво.

"Країни, на території яких знаходиться виробництво, просто забороняють експорт. Їм просто наплювати, в кого і які контракти підписані. Вони захищають громадян своєї країни і не готові віддавати вакцини в інші країни", – сказав Степанов. 

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05