Останні новини

За рік в Україні збільшилась кількість звернень щодо порушення прав людини майже на 50%

Найбільше випадків сталось у липні та серпні минулого року.

Станом на 6 квітня в Україні зафіксували значне збільшення звернень людей до органів влади щодо порушень їх прав. За статистикою, кількість повідомлень зросла на 40%.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на презентацію щорічної доповіді за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини.

Читайте також: Чи впливає група крові на ризик зараження та важкість перебігу COVID-19 - медик

люди

Фото: pexels.com

За словами уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової, за 2020 рік кількість звернень через цю проблему до її Офісу збільшилась на 40%. Найбільше українців звернулись за допомогою у липні та серпні минулого року. Більшість стосувалась порушення прав на повідомлення до органів влади, доступу інформації, судового захисту й свободи пересування.

"Більшість повідомлень стосувались порушень громадянських і політичних прав – понад 50%, і п’ята частина стосувалась економічних, соціальних і культурних прав", - розповідає Людмила Денісова.

Також політик додала, що з квітня минулого року щомісячна кількість звернень через порушення прав людини зросла. Причини поширення проблеми залишаються невідомими.

"За результатами вжитих заходів, по 92% звернень громадян було поновлено порушені права або надано роз’яснення, у 5% ще триває розгляд, і 3% відправлено за належністю до відповідних органів", – заявила Денісова.

Зазначимо, що у березні цього року Європейський Союз  запровадив санкції за порушення прав людини. В “чорний” список потрапили 11 людей і 4 організації з Росії, Китаю, Еритреї, КНДР, Південного Судану та Лівії.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
21.04