Останні новини

За ніч в Одеській області виникли 23 пожежі через рекордну посуху

В ніч з четверга на п'ятницю в Одеській області відбулося відразу 23 пожежі, з яких 12 через загоряння сухої трави. Вогонь знищує не тільки посівам і лісосмуги, але вже загрожує лініям електропередач і підстанцій.  

Про це повідомляє прес-службу ДСНС в Одеській області.

Фото прес-служби ДСНС

З усіх пожеж найбільш значущими рятувальники називають загоряння трави біля лінії електропередач в селі Усатово Біляївського району та на території Нафтопереробного заводу. Перший охопив площу в 1,5 кв. км і погрожував знищенням високовольтної лінії, яка обслуговує село Усатове. Його гасили всю ніч.

Другий трапився на підстанції Одеського НПЗ і там вогонь охопив 500 кв. метрів сухої трави. Через це на Шкодовый горі знеструмлено близько 20 житлових будинків.   Будинки підключать до іншої підстанції. За даними поліції, слідів проникнення не було, проте, за даними місцевих жителів, завод продовжують розкрадати. Точна причина спалаху поки не визначена.

Експерти вказують, що основна причина пожеж - посуха, яка триває в Одеській області вже 2 роки і стала причиною знищення врожаю.

Як розповів ректор Одеського екологічного університету Сергій Степаненко, передбачається що до січня 2021 року посуха не покине Одеську область.

"Далі просто кліматологи не беруться передбачити, але до січня ця посуха від  нас точно не йде", - зазначив Степаненко.

Засуха в одеському регіоні вже визнана надзвичайною ситуацією державного рівня, і збитки, які зафіксувало Мінекономіки України, вже перевищили 6,5 млрд гривень.

Найбільш постраждали Татарбунарський, Тарутинський, Арцизький, Лиманський і ще ряд районів.

Раніше повідомлялося, що прискорилося висихання лиману Куяльник.Вийти в ефір