Останні новини

"З судна на бал": АПМУ та ЗМІ надають різні версії щодо "затонулого" буксира на Одещині

ЗМІ та АМПУ надають різну інформацію.

26 листопада, Адміністрація морського порту Чорноморськ офіційно заявила, що інформація, щодо "потоплення" буксиру "Аметист", а також щодо розливу нафтопродуктів не відповідає дійсності. Проте "Думская" продовжує наполягати на тому, що судно дійсно йшло під воду.

Про це повідомляє Odesa Live.

Станом на 13:49

Як пише інформаційний-ресурс, посилаючись на "власне джерело", вчора, 25 листопада, судно нахилилося на один борт, набравши понад 100 тонн води.

"Ввечері та вночі воду відкачували, і до ранку його вдалося вирівняти і стабілізувати. Фахівці, коментуючи сьогоднішні фото, стверджують, що зараз в машинному відділенні понад 50 тонн води", - зазначається у повідомлені. 

У свою чергу, пресслужба АМПУ у Чорноморську повністю спростувала інформацію і надала відео на фото "Аметиста", де судно знаходиться у нормальному стані. 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=316&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fuspa.gov.ua%2Fvideos%2F261412441993326%2F&show_text=false&width=560" width="560" height="316" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Зазначимо, що ведучий Оперативного штабу Odesa Live Акім-Папо був на місці події та підтвердив, що буксир стоїть на рівному кілі, а в акваторії поблизу судна слідів нафтопродуктів не спостерігається. 

<iframe width="640" height="380" src="https://www.youtube.com/embed/seP0GpqJVTs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Станом на 14:39

"УНН" заявили, що Спеціалістів Державної екологічної інспекції Адміністрація морських портів не допускає на територію порту для перевірки ситуації із буксиром "Аметист".

"Філія АМПУ Державну екологічну інспекцію не пускає на свою територію для обстеження акваторії… Є 670-а постанова (Кабінету міністрів - ред.), "Порядок взаємодії АМПУ і Державної екологічної інспекції", і повністю от такі от ситуації покладені на екологів АМПУ. І у разі виявлення будь-якого забруднення акваторії порту - вони зобов’язані нас повідомити… Наразі жодного повідомлення ми не отримали. Відповідно, на територію порту нас ніхто не допускає. Ми підготували певні запити, відправили - реакції нуль", - зазначила заступниця голови комісії із ліквідації Державної екологічної інспекції в Одеській області Анна Матвієнко.

Станом на 14:46

"Думская" опублікувала відео, де зображені "нафтопродукти" поблизу "Аметиста". 

<iframe width="640" height="380" src="https://www.youtube.com/embed/g044oB_az4s" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Станом на 17:26

Заступник голови Держекоінспекції в Одеській області Віталій Караулов повідомив "Думской", що забруднення води екологи виявили разом з прикордонниками та склали відповідний акт. Фахівці змогли зібрати проби води і направили їх в лабораторію. Втім, невідомо, як саме пробу вдалося взяти, оскільки у новині зазначено, що АМПУ досі нікого не впускають на територію порту

Станом на 10:30, 27 листопада

Голова Держекоінспекції України Андрій Мальований повідомив на своїй сторінці у Facebook, що Адміністрація морських портів України дійсно блокувала роботу фахівців.

"Дізнавшись про факт забруднення акваторії Чорного моря, ми негайно дали запити до ДП "АМПУ", Чорноморської Філії ДП "АМПУ", Капітану морського порту Чорноморськ та, в порядку взаємодії, Державній прикордонній службі України. АМПУ повідомило, що ніяких порушень не виявлено", - зазначив Мальований. 

В рамках взаємодії з прикордонниками, екологи підійшли до причалу з моря. Там вони помітили плями від нафтопродуктів та сліди сорбену. Інспектори відібрали проби води у забрудненій частині акваторії для лабораторного аналізу.

"Слід також зазначити, що за фактом приховування відомостей про екологічний стан водних ресурсів, що негативно впливає на рослинний та тваринний світ та недбалого ставлення до посадових обов’язків працівників Чорноморської філії ДП "АМПУ" ДЕІ скеровано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до Одеської обласної прокуратури та ТУ ДБР в м. Миколаєві. Також про факт забруднення моря ДЕІ скеровано повідомлення про кримінальне правопорушення до Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУ НП в Одеській області," - додав голова Держекоінспекції.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FAndriyMalovany%2Fvideos%2F381068316499800%2F&show_text=false&width=267" width="267" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Станом на 11:55, 27 листопада 

Пресслужба ГУНП в Одеській області повідомила, що до правоохоронців Чорноморська із заявою звернулися представники державної екологічної інспекції. 

"Відомості за даним фактом поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 243 (Забруднення моря) Кримінального кодексу України. Проводиться розслідування", - зазначається у повідомленні. 

Станом на 14:00, 27 листопада

Адміністрація морських портів України провела пресконференцію в Одесі, щодо ситуації з буксиром "Аметист".

"Вчора з'явилася інформація, що нібито в акваторії Чорноморського порту відбувається затоплення судна та виток нафтопродуктів. Протягом дня тричі відбувався огляд на спеціалізованому нафтосміттєзбиральному катері. Ніяких слідів "аварії" виявлено не було. Буксир вже близько 20-и років знаходиться на холодному відстої. На його борту немає жодних паливно-мастильних речовин", - заявив директор Департаменту організації роботи портів В’ячеслав Вороний. 

За його словами, територія, на якій знаходиться "Аметист" є нейтральною, і що АМПУ не мав змоги не допустити нікого до порту. 

"Приводу для цієї істерії не було і немає. Підприємство працює у штатному режимі. Вся взаємодія з екологами відбувається на базі чинного законодавства України", - додав В’ячеслав Вороний. 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fuspa.gov.ua%2Fvideos%2F814004926108910%2F&show_text=false&width=560" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Станом на 16:18, 27 листопада

Ведуча телеканалу Odesa Live Анна Мурадова поспілкувалася з директором Департаменту організації роботи портів В’ячеславом Вороним.

За його словами, після опублікування інформації, представники Адміністрації порта чотири рази проводили візуальний огляд акваторії на спеціалізованих суднах. Жодних забруднень нафтопродуктами виявлено не було. Окрім того, Вороний додав, що КП "Морська пошуково-рятувальна служба" зафіксувала людей, що нібито робила перевірку стану води.

"Нам представили відео, на якому невідомі на катері морської охорони намагаються взяти пробу води, при цьому порушуючи всі можливі норми та правила встановленого регламенту. Ні повідомлення про забруднення, ні тари, в яку мають проводити відбір, ні учасників, які зобов'язані там бути", - зазначив директор Департаменту організації роботи портів.

В АМПУ України впевнені, що ситуація з буксиром - це пряма провокація з боку представників Державної екологічної інспекції України.

"Адміністрації морських портів зажди забезпечувала дотримання законних прав наших клієнтів, і завжди підтримувала курс "дерегуляції", який екоінспекція намагається відмінити. Їх основною метою є можливість потрапити у порти, бути там на постійній основі і контролювати усі можливі судна. нащо їм це - можна тільки здогадуватися", - додав В’ячеслав Вороний.

<iframe width="640" height="380" src="https://www.youtube.com/embed/DoFgDqrglpE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо: