Останні новини

З першого разу не вдалося: на ремонт Воронцовського провулку витратять ще 2 мільйони гривень

В Одеській мерії дійшли висновку, що на благоустрій Воронцовського провулку потрібно витратити ще 2 мільйони гривень. Причому виконувати їх доручили без конкура компанії “Пік-Строй” депутата міської ради Марини Лозовенко. 

Про це повідомляє “Перший міський”. 

Два мільйони підуть на встановлення антипаркувальних стовпчиків, встановити які Лозовенко пропонувала встановити на початку робіт і обмежити в'їзд машин до Воронцовського провулку. 

Зазначимо, що на реконструкцію Воронцовського провулку вже витратили понад 22,5 мільйона гривень. Крім оновлення покриття, повинні були вирішити і проблему з обмеженням руху автомобілів. І пішли найпростішим шляхом - до встановленого кілька років тому шлагбауму, який виявився занадто коротким, поставили пластиковий бар'єр, підперши його камінням і бетонними напівсферами.

Що саме будуть покращувати в Воронцовському, крім установки стовпчиків, поки не відомо. ПГ.jpg

Фото: Перший міський

Але з тендеру зрозуміло, що ремонт одного квадратного метра зросте в ціні. Активісти вже запропонували альтернативу, як прибрати машини з провулка. Вони хочуть встановити болларди - автоматичні стовпчики. Роботи займуть два-три місяці.

“У півтора мільйона гривень входять і проектні роботи, і підключення з узгодженням, і отримання повністю всіх дозволів на монтаж. Для міських чиновників - це висновок онлайн-доступу на їх сервера і комп'ютер. Це все під ключ”, - сказав експерт в сфері транспорту Сергій Черноіваненко.

А ось велоактівіст Олександр Прохоров вважає, що якщо ідея з пішохідним Воронцовским провулком себе добре зарекомендує, то наступними вільними від автомобілів можуть стати ділянки від пам'ятника засновникам Одеси до Дюка, далі частково вулиця Ланжеронівська. Тільки це можливо, якщо до процесу підключаться міські чиновники.

“На автомобілях переміщається 20% населення, решта 80% користуються громадським транспортом, їздять на велосипедах і ходять пішки. Потрібно орієнтуватися на ці 80% - вони не захищені”, - вважає велоактівіст Олександр Прохоров.

З урахуванням нових витрат загальна сума ремонтних робіт в Воронцовському провулку вже досягла 24 мільйони гривень. Але через часткове обвалення карниза на одному з будинків засобів - знову може знадобитися більше.

Нагадаємо: 

  • Депутат міської ради Богдан Гіганов різко засудив події, які відбувались протягом кількох днів на Академічній, 11 де встановили паркан і знесли дерева. Його обурила інтенсивність інцидентів одразу після виборів. 
  •  Фахівці одеського міського ДАБК виїжали на місце потенційної забудови на Академічній, 11 і підтвердили факт порушення закону. Вони наразі готуються застосувати до забудовника відповідні заходи. 
  • 20 листопада, люди знесли забор, після чого відбулися масові заворушення. Поліція навіть відкрила кримінальне провадження за фактом “Хуліганства”. 
  • Конфлікт навколо будівництва у дворі дому на Академічній, 11 відбувається вже кілька днів. 19 листопада люди перекривали вулицю Маршала Говорова. Вони вимагали припинити роботи по спилюванню дерев біля їх будинку. 
Вийти в ефір
04.12