Останні новини

З Одеської області намагались вивести церковнослов’янський стародрук “Златоуст” за кордон. Фото

Його передадуть до музею.

В Одеській області у пункті пропуску Кучурган викрили іноземця, який спробував вивезти за кордон стародрук “Златоуст” 1798 року. Він сховав його у кабіні водія, але його виявили за оперативною інформацією. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на СБУ в Одеській області. 

Читайте також: Видання 1798 року - в Одесі на митниці знайшли 250-річну книгу

Фото: СБУ в Одеській областіФото: СБУ в Одеській області

За висновками експертів, вилучений предмет старовини належить до культурних цінностей. Для України він має художнє, історичне, етнографічне і наукове значення.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки, зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України.

златоуст ледь не вивезли з України

Фото: СБУ в Одеській області

  • “Златоуст” — це пам’ятка давньоруської літератури XV—XVII століть, збірка творів духовного змісту. Більшу частину написав Іван Златоуст. Книга призначалася як для використання при церковному богослужінні, так і для домашнього читання. Свого часу вона була дуже популярною серед вірян. 

Фото: СБУ в Одеській областіФото: СБУ в Одеській області

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
06.05