Останні новини

З 96 на 97: індекс свободи преси в Україні знизився на 1 пункт

Окремо наголошується на Справи вбивств журналістів-розслідувачів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе та Вадима Комарова, які досі не розкриті, що "заохочує до безкарності за насильство проти ЗМІ".

За 2020 рік Україна втратила одну позицію та опустилася на 97-ме місце в "Індексі свободи преси", який опублікували правозахисники з організації "Репортери без кордонів". Основними проблемами українського медіаринку є засилля впливу олігархів у ЗМІ, продовження нападів на журналістів й нерозкриття резонансних справ про їх вбивства.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на організацію "Репортери без кордонів".

Читайте також: Нацраду з питань телерадіомовлення планують реформувати - законопроєкт підтримали 269 нардепів - Рада

РСФ.JPG

Фото: "Репортери без кордонів"

Так, у порівнянні з показниками минулого року, Україна покращила свою оцінку у глобальному рейтингу на 0,44 пункти, проте опустилася на підсумкову 97-му позицію. Індекс свободи преси в Україні за 2020 рік складає 32,52 пункти.

Зазначається, що в Україні спостерігається різноманітний "медіапейзаж", а влада країни провела низку реформ після 2014 року. Зокрема, мова йде щодо закону про прозорість власності на ЗМІ. Але, як зазначають у дослідженні, ці здобутки є доволі хиткими: "Потрібно набагато більше, щоб послабити сильну владу олігархів у ЗМІ, заохотити редакційну незалежність та боротися з безкарністю при злочинах і насильстві проти журналістів".

Також серед негативних наслідків на кінцевий показник мала “інформаційна війна” з Росією, що мало своє зображення у низці заборон на використання російських ЗМІ та соціальних мереж, кібернетичні переслідування та судові справи про державну зраду.

Пандемія коронавірусу не припинила погрози та насильство проти журналістів, яка стала інструментом місцевої влади для ще більшого обмеження доступу до інформації.

"Занепокоєння викликають маніпуляції новинами, порушення конфіденційності джерел, кібератаки та ексцеси у боротьбі з фейковими новинами. Підконтрольні Російським терористам території на сході країни все ще залишаються забороненою зоною без критичних журналістів та іноземних спостерігачів", — додається у звіті "Репортерів без кордонів".

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
10.05