Останні новини

З 1 вересня пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на лише банківський рахунок

На сьогодні їх надає АТ „Укрпошта" на монопольних умовах.

З 1 вересня 2021 року пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на банківський рахунок, за винятком окремих категорій осіб. Для доставлення її останнім будуть проводити конкурси серед надавачів послуг.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Мінсоцполітики.

Читайте також: Опалювальний сезон в Одесі з урахуванням температурних показників буде завершено 5 квітня

Кабмін схвалив постанову, якою запровадив конкурсний відбір надавачів послуг з доставлення пенсій та грошової допомоги за місцем проживання одержувачів. 

Тарифи на доставлення визначатимуться у договорах, укладених за результатами конкурсу. За обмеженнями вони мають бути не вище ніж встановлено урядом. Перший конкурс Пенсійний фонд проведе до 1 вересня, до нього пенсії продовжить доставляти "Укрпошта".

Можливість адресне доставлення пенсій та соцвиплат залишать лише для 4 категорій осіб:

  • людей з інвалідністю І групи;
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • осіб, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Ці категорії осіб можуть обрати між адресною доставлення компанією, відібраною на конкурсі, та банківським рахунком. Усі інші особи з 1 вересня отримуватимуть виплати лише через поточні рахунки уповноважених банків.

Обрати уповноважений банк можна до 1 вересня 2021 року. У разі, якщо до цієї дати отримувач виплат не матиме рахунку, його відкриють за зверненням органів Пенсійного фонду України або органів соціального захисту. 

У відомстві додали, що змінити уповноважений банк можна у будь-який момент. Уповноважені банки за бажанням одержувачів надаватимуть послуги з виплати пенсій та грошових допомог з доставленням додому відповідно до умов договорів. Пенсій та грошової допомоги додому банки зможуть організовувати самостійно або залучати для цього операторів поштового зв’язку на договірних засадах.

Оплата послуг з доставлення пенсій та грошової допомоги для зазначених 4 категорій населення здійснюватиметься коштом коштів Пенсійного фонду України або коштів державного бюджету.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
22.04