Останні новини

ЄСПЛ vs. Мінюст РФ: у суді з прав людини вимагають негайно звільнити Олексія Навального

У Мінюсті РФ відповили, що це неможливо.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зажадав від властей Росії негайно звільнити з-під варти опозиціонера Олексія Навального. У суді послалися на Правило 39, яке є обов’язковим для виконання. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресреліз ЄСПЛ.

Читайте також: Юлія Навальна покинула Росію - ЗМІ

"16 лютого 2021 року Суд постановив вказати уряду Росії, відповідно до правила 39 регламенту суду, звільнити заявника. Цей захід вступає в силу негайно", - йдеться в рішенні.

В ЄСПЛ зазначили, що, виносячи це рішення, "взяли до уваги характер і ступінь ризику для життя заявника". При цьому в суді зазначили, що прийнята міра не вплине на рішення суду по суті.

Адвокат Навального Ольга Михайлова в коментарі Інтерфаксу сказала, що таке рішення ЄСПЛ прийняв вперше.

Піздіне в Мін'юсті РФ заявили, що не мають наміру виконувати це рішення. Вони вважають його політичним, і підкреслюють, що це може погіршити відносини РФ з Радою Європи. 

"Вимога свідомо нездійсненно, оскільки відповідно до російського законодавства немає правових підстав для звільнення даної особи з-під варти", - заявив голова Міністерства Юстиції РФ Костянтин Чуйченко. 

Довідка. Правило 39 регламенту ЄСПЛ застосовується до винесення рішення по суті, коли є неминучий ризик серйозного і незворотного шкоди життю або здоров'ю людини. Це правило є обов'язковим для виконання.

Нагадаємо: 

  • Симоновський суд Москви змінив опозиційному політику Олексію Навальному умовний термін 3,5 роки на реальний у справі "Ів-Роше". З врахуванням одного року, який Навальний вже провів під домашнім арештом, тепер він мусить відсидіти у в'язниці 2,5 роки.
  • Олексія Навального засудили на 2,5 роки за справою "Ів Роше". Він один з найактивніший опозиціонерів чинному режиму Володимира Путіна

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Теги: