Останні новини

Єдиний виробник урану в Україні повертається до роботи після місяця протестів

Це єдине підприємство такого типу в Україні.

Всі три шахти державного підприємства по видобутку урану - Східного гірничо-збагачувального комбінату (СхідГЗК) - повертаються до роботи після місячного простою. Це єдине підприємство такого типу в Україні.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на голову незалежної профспілки гірників Михайла Волинця.

"Всі три шахти держпідприємства СхідГЗК у вівторок 12 січня повертаються до роботи - виходять з режиму простою. Мітинги в урядовому кварталі, дві доби протесту під відкритим небом на дорозі під Кропивницьким не були марними. Близько 5000 працівникам, які видобувають уранову руду, погашені борги із зарплат", - написав Волинець.

Шахтарі трьох шахт СхідГЗК - Смолінської, Новокостянтинівської і Інгульської - припинили роботу 7 грудня вимагаючи погашення боргів із зарплати. Держпідприємство оголосило, що шахти будуть “простоювати” увесь цей час.

Енергоатом 17 грудня виділила Східному ГЗК 72 млн, частина з яких призначена для оплати заборгованості по зарплатах.

Також, шахтарі провели акцію протесту під будівлею Кабміну 9 січня, вимагаючи повного погашення боргів в розмірі 142 млн грн.

Довідка. Східний гірничо-збагачувальний комбінат - єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату. Входить в Держконцерну “Ядерне паливо”. На СхідГЗК працює близько 5 000 людей, частина персоналу - шахтарі уранових шахт. Заборгованість по заробітній платі досягла вже 90 млн грн, а загальна сума неотриманих платежів за березень-квітень 2020 року становить 335,6 млн грн.

СХІД ГЗК.jpg

Фото: Українська Energетика

Нагадаємо:

  • НАЕК "Енергоатом" працює над виходом на ринки електроенергії країн Балтії. Компанія реалізує тільки той обсяг електроенергії, який не може постачати в енергосистему України через балансові обмеження.
  • В Одеській міській раді 4 грудня відбулося засідання комісії, на якому розглянули звернення місцевих мешканців. Воно стосувалося виплат адресної матеріальної допомоги на оплату ЖКП малозабезпеченим сім'ям.