Останні новини

Яке місце посіла Одеська область за рейтингом втручання у діяльність судів за 2020 рік

Одеська область посіла друге місце за повідомленнями до ВРП серед України

Співробітники Вищої ради правосуддя 5 січня інформували про кількість повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя в Україні завдяки температурній мапі. Одеса та Одеська область посіла 2 місце з 46 скаргами.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на офіційний сайт Вищої ради правосуддя.

Відомо, що загалом за 2020 рік надійшло 341 повідомлення про вчинення дій, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Найбільша кількість надійшла від суддів місцевих судів – 286 (у 2019 році – 379). 36 повідомлень надійшло від суддів апеляційних судів (у 2019 році – 62), 19 – від суддів Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду (у 2019 році – 9).

Найбільше в Україні повідомлень відправили:

  • Київ - 58
  • Одеса - 46
  • Дніпро - 32

Найменше вісток надійшло до ВРП з:

  • Волинської області - 2
  • Сумської області - 2
  • Тернопільської області - 2

Згідно із статтею 73 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" ВРП з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя веде і оприлюднює на своєму офіційному вебсайті реєстр повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, проводить перевірку таких повідомлень, оприлюднює результати та ухвалює відповідні рішення. Цим Законом передбачено, що ВРП вносить до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів або підриває авторитет правосуддя.

суд

Фото: ВПР

Нагадаємо, що українці з 2021 року мають можливість мандрувати у 130 країн без візи. Наразі наша держава стоїть на 41-й “сходинці” рейтингу паспортного індексу.

Теги: