Останні новини

Як навчатися дітям без щеплень - пояснює освітній омбудсмен

Згідно закону, діти, які не мають необхідних щеплень не допускаються до навчальних закладів, однак, їм достпні інші можливості.

Для дітей, в яких немає всіх необхідних щеплень залишається право на здобуття освіти. Для таких учнів передбачені чотири доступних форми навчання. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на сайт освітнього омбудсмена

Читайте також: Стала відома дата проведення пробного ЗНО - що необхідно мати при собі

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем, відвідування дитячих закладів не дозволяється. При цьому право дитини на здобуття освіти не порушується, оскільки для дітей, які не можуть школи за відсутності щеплень, встановлені альтернативні способи отримання освіти: 

  • Екстернатна форма здобуття освіти (екстернат) — це спосіб організації навчання здобувачів освіти, за яким освітня програма повністю засвоюється здобувачем самостійно, а оцінювання результатів навчання та присудження освітньої кваліфікації здійснюються відповідно до законодавства.
  • Сімейна (домашня) форма здобуття освіти — це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюються відповідно до законодавства.
  • Педагогічний патронаж — це спосіб організації освітнього процесу педагогічними працівниками, що передбачає забезпечення ними засвоєння освітньої програми здобувачем освіти, який за психофізичним станом або з інших причин, визначених законодавством, зокрема з метою забезпечення доступності здобуття освіти, потребує такої форми.
  • Дистанційна форма здобуття освіти — це індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Нагадаємо: 

  • В Одесі з 15 березня школярів відправили навчатися дистанційно через збільшення хворих на коронавірус. Рішення торкнеться учнів 5-11 класів, а триватимуть такі заходи п'ять днів - до 19 числа включно. 
  • З 1 квітня в Одесі починається прийом майбутніх учнів до шкіл різних районах міста. Для вступу батьки дітей повинні зібрати перелік необхідних документів й залишити заяви у навчальних закладах до 31 травня.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
21.04