Останні новини

Як користуватися грошима і готувати їжу: в 7 школах Одещини введуть нові предмети

Вони з'являться з 5, та 8 і 9 класів.

В рамках реформи “Нова українська школа” в деяких навчальних закладах Одещини запровадять нові предмети: “Фінансова грамотність”, “Основи податкових знань” та “Корисні звички”. Школярі почнуть вивчати ці дисципліни з 1 вересня 2022 року за бажанням.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на “УСИ”.

Читайте також: В Україні створять сайт для позашкільної освіти — МОН

Директор Департаменту освіти Одеської області Олександр Лончак повідомив, що предмет “Корисні звички” введуть для учнів з 5 класу. Цей курс допоможе освоїти корисні для життя навички: шиття, кулінарію, а також правила етикету і інші. Раніше в МОН повідомляли, що в деяких школах в ході цього факультативу учні відвідуватимуть уроки плавання і більше дізнаються про здоровий спосіб життя.

“На сьогодні оприлюднено наказ, яким затверджено норми навчальних програм для 5-9 класів в рамках реформи “Нова українська школа”. З 8 і 9 класу введуть підприємництво і фінансову грамотність”, - розповів Лончак.

На факультативах фінансової грамотності та податкових знань дітям розкажуть, як розподіляти бюджет в дорослому житті, а також що таке інвестування, запозичення, про послуги страхування і кредити, що таке податки, скільки грошей йде на їх оплату.

“В цей час апробація предметів буде здійснюватися в області в тих школах, в яких йде апробація нових навчальних стандартів української школи. У нас таких шкіл 7 в області — вони знаходяться в Одесі, в Балтській громаді, в Біляївській громаді й, якщо не помиляюся, в Таїровській”, - пояснив Олександр Лончак.

Нові предмети школярі зможуть відвідувати за бажанням з 1 вересня 2022 року. Якщо факультативи приживуться, їх згодом введуть в інших навчальних закладах Одеської області.

Фото: МОН

Фото: МОН

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05