Останні новини

Як без шкоди перейти на вегетаріанство: поради спеціалістів

Стан здоров'я, етичні, релігійні переконання, смакові вподобання, спосіб життя – все це впливає на вміст нашої тарілки. 1 листопада був Всесвітній День вегана. Багато людей вважають, що це хвороба, однак лікарі розвіюють міфи. У тому числі й про те, що вегетаріанці отримують менше поживних речовин з їжі й не можуть займатися спортом.

Про таке написала на своїй сторінці у Facebook  колишня в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

За її словами, на сьогодні рослинна їжа визнається як не лише повноцінною для харчування, але й також як спосіб профілактики та зменшення ризику появи хвороб. Дослідження вказуть, що вегетаріанці мають нижчі ризики появи серцево-судинних захворювань, надмірної ваги та ожиріння і деяких видів раку. 

Належним чином спланований вегетаріанський раціон харчування є здоровим, збалансованим та в багатьох випадках корисним для профілактики багатьох захворювань. Академія харчування та дієтології США підтверджує, що така дієта підходить для людей на всіх етапах життєвого циклу, у тому числі жінкам під час вагітності й лактації, немовлятам, дітям, підліткам, людям похилого віку, а також спортсменам”, — пише в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Щоб організм отримував користь від рослинної їжі, дієти слід дотримуватися послідовно. При цьому важливо ретельно підбирати свій раціон: рослинні продукти мають бути достатньо поживними й рівноцінно замінювати м’ясні.

“Це не означає просту відмову від м’яса та продуктів тваринного походження. Саме здоровий рослинний раціон (овочі, фрукти, насіння), а також повноцінна заміна тваринного білка на рослинний (бобові, соєві продукти, горіхи) сприяють зменшенню ризику появи багатьох захворювань. Якщо ж ви не їсте м’яса, втім компенсуєте це малопоживною їжею – очікувати на якісь корисні ефекти для здоров’я марно”, — додала Уляна Супрун.

Різко відмовлятися від м’яса чи інших продуктів тваринного походження небезпечно. Перехід на вегетаріанство має бути поступовим.

“Варто заздалегідь зрозуміти, яким чином ви будете планувати свій оновлений раціон, щоб отримувати достатньо поживних речовин. Якщо не дуже любите фрукти чи овочі – це може стати проблемою”, — застерігає Уляна Супрун.

Охочим перейти на вегетаріанську дієту лікарка і ексчиновниця радить попередньо проконсультуватися з лікарем. За її словами, це дозволить уникнути проблем, які може викликати різка зміна раціону.

unnamed.jpg

фото: соцмережі

Нагадаємо, у всіх сезонних дарах є свій сенс. Наприклад, восени менше сонця і багатьох людей “накриває”, як вони кажуть “осіння депресія”, що в перекладі на мову біохімії означає – менше виробляється нейромедіаторів, які забезпечують гарний настрій завдяки серотоніну та дофаміну. Натомість, активується фермент, який пригнічує їхню активність — МАО (моноамінооксидаза).

Вийти в ефір
02.12