Останні новини

Візи з Британією залишаться, але отримати їх стане простіше - МЗС

Відкриття кордонів з ЄС відбудеться після закінчення пандемії коронавірусу

Велика Британія може спростити процедуру отримання віз для українців. Принаймні перспектива з боку Королівства Британії реальна, але про скасування візового режиму  наразі не йдеться.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інтерв'ю міністра закордонних справ Дмитра Кулеби для "Обозревателя".

Він розповів, що наприкінці минулого року мав зустріч із послом Британії на цю тему й дуже чітко зазначив, що "потрібні дієві кроки з британського боку на найближчу перспективу".

"У Британії один з найжорсткіших візових режимів у світі. Але називаймо речі своїми іменами – британці не готові йти на безвіз, але вони готові до діалогу щодо мобільності для спрощення візового режиму. Реальною перспективою є таке: візи залишаться, але отримувати їх стане простіше", - сказав Кулеба.

Щодо відкриття кордонів Євросоюзом у поточному році очільник МЗС зауважив, що єдиною реальною проблемою для "безвізу" є пандемія коронавірусу.

"Європейський Союз визначив чіткий перелік критеріїв, згідно з якими ухвалюється це рішення. Щойно ми впишемось у їхні критерії – а там ключове це обсяг та динаміка захворюваності, – я вас запевняю, що всі проблеми для безвізу відразу зникнуть", - зазначив дипломат.

британія.jpg

Фото: QHA

Нагадаємо, Україна та Сент-Вінсент і Гренадіни уклали угоду про безвізовий режим. Український посол у Лондоні назвав запуск безвізу швидкою дипломатичною перемогою, оскільки відносини між цими країнами були встановлені лише в 2019 році.