Останні новини

Високий рівень запасів: у 2021 Україна експортує 17,5 млн тонн пшениці та 23,5 млн тонн кукурудзи

З початку поточного року Україна вже експортувала 34,8 млн тонн зернових та зернобобових культур.

У поточному році передбачається експортувати загалом 45,7 млн тонн зерна, в тому числі 17,5 млн тонн пшениці та 23,5 млн тонн кукурудзи. Також під час зустрічі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького учасники заходу розглянули ситуацію на цукровому ринку України.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

Читайте також: Жодних паперів - сервіс “Дія” дозволить підприємцям за допомогою QR-коду підтверджувати особистість клієнтів

При цьому, згідно із додатком до Меморандуму про узгодження позицій між учасниками ринку зерна на 2020/2021, визначено граничні обсяги експорту пшениці на рівні 17,5 млн тонн кукурудзи – на рівні 24 млн тонн.

За даними Державної фіскальної служби, з початку поточного року Україна вже експортувала 34,8 млн тонн зернових та зернобобових культур, з яких 14,5 млн тонн пшениці, 15,9 млн тонн кукурудзи та 4,08 млн тонн ячменю.

“На сьогодні спостерігається деяке зниження темпів експорту зернових культур. Враховуючи таку динаміку ми не перевищимо тих обсягів, які зазначені в Меморандумі, тому жодних ризиків стосовно фізичної наявності пшениці та кукурудзи на українському ринку – немає. Ми прогнозуємо, що темп експорту буде вирівняний. Разом з тим, ми передбачаємо досить високий рівень перехідних запасів на кінець поточного маркетингового року”, - зауважив Висоцький.

Серед іншого, було озвучено пропозицію щодо дерегуляції ввезення цукру-сирцю починаючи з 2022 року. Така ініціатива була підтримана і врахована Мінекономіки.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
21.04