Останні новини

Виноробство на межі виживання: в Одеській облраді просять уряд про допомогу

За відповідне звернення у п'ятницю, 19 лютого, проголосували депутати.

Наслідки засухи, низка урядових рішень не на користь вітчизняних винарів і відсутність підтримки з боку держави призвели сферу виноградарства і виноробства до загрози зникнення. Через це, Одеська обласна рада звернулася до уряду з проханням врятувати галузь. За відповідне звернення у п'ятницю, 19 лютого, проголосували депутати.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на "УСИ".

Читайте також: На Одещині виноградарі потребують державної підтримки

Площа виноградників в Одеській області від усієї загальноукраїнської складає понад 60%. Втім, сезон 2020-го року для винарів став неабияким випробуванням. Через засуху об'єми врожаю зменшилися у п'ять разів. Ба більше - з 1 січня цього року в Україні почало діяти нульове мито на ввезення вина з Європейського Союзу. І це у той час, коли з 26 січня 2021 року за постановою Кабміну мінімальна роздрібна ціна за одну одиницю алкогольної продукції в Україні зросла з 89 грн. до 109 грн. 

Одеська облрада вважає, що таке рішення призводить до нерівних умов українських виробників з європейськими конкурентами і має катастрофічні наслідки для галузі країни. 

Про що просять депутати?

  • повернути мита на імпортні вина;
  • знизити податки для українських винарів, у тому числі відмінити марки акцизного податку для натуральних вин;
  • розробити систему страхових компенсаційних виплат у разі неврожаю;
  • встановити мінімальну обов'язкову долю вітчизняних вин в асортименті підприємств роздрібної торгівлі;
  • розробити комплексну програму підтримки експорту української виноробної продукції і розвитку галузі.

Виноградники.jpg

Фото: АгроЮг

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!