Останні новини

Виборці Трампа у гніві, а Санду у Києві: головні події України та світу

Дайджест новин за 12 січня.

12 січня стало багатим на цікаві події. Так з офіційним візитом в Україну нарешті приїхала новообрана президентка сусідньої Молдови Мая Санду, її зустрічав Володимир Зеленський, який того ж дня запросив засновника компанії SpaceX у Житомир, в музей космонавтики.

Головні події України та світу для вас зібрав Odesa Live

Демократи vs. Трамп

Президент США Дональд Трамп вважає, що оголошення йому імпічменту викличе "неймовірний гнів". Окрім того, дії демократів він називає "найбільшим полюванням на відьом".

Трамп импичмент.jpg

Фото: BBC

Зеленський запросив Маска у Житомир

Президент Володимир Зеленський запросив засновника компанії SpaceX Ілона Маска відвідати в Україні Національний музей космонавтики імені Сергія Корольова. Саме 12 січня авіаконструктору виповнилося б 114 років від дня його народження.

Зеля твиттер.jpg

Скріншот: Twitter Володимир Зеленський

Візит Санду

12 січня, проходить робочий візит президентки Молдови Маї Санду до Києва. За підсумками переговорів з президентом України Володимиром Зеленським відбулася прес-конференція, в ході якої сторони розповіли про досягнуті домовленості. Зокрема, обговорювалося питання по Придністров'ю.

Санду Зеленский.jpeg

Фото: пресслужба Офісу Президента

Нова “Дія”

Міністерство цифрової трансформації запускає онлайн платформу комунікації з державними органами всіх рівнів “Взаемо.Дія”. Завдяки їй українці зможуть надсилати електронні звернення і запити, а також більше впливати на роботу виконавчої гілки влади.

взаємо.дія.jpg

Скріншот: Взаємо.Дія

710 мільйонів на велодоріжки

В Одеській області повідомили про проєкт, який коштує 710 мільйонів гривень. Він включає в себе два велосипедних кільця навколо міста, які почнуть створювати у 2021 році.

Велодорожки.jpg

Фото: "УСІ"

Нагадаємо:

  • У вівторок, 12 січня, Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, чому під час посиленого карантину алкоголь не заборонили продавати. За його словами, під час розроблення обмежень у цей період у владі вирішили не розділяти харчові продукти.
  • На Львівщині не визначають різновиди коронавірусу, але позитивні зразки скеровуються у Київ до Центру громадського здоров’я, а потім до Всесвітньої організації з охорони здоров’я. Звідти надійшла інформація, що в Україні виявлено п’ять генотипів коронавірусу, зокрема на Львівщині циркулює вірус лінії В 1.1, тобто китайського походження.