Останні новини

Вуличне мистецтво: в Одесі створили скульптуру зі ствола старого каштану

В Одесі створили нову скульптуру зі ствола старого каштану. За ідеєю авторів композиція втілює умовні дві постаті - Олександра Сергійовича Пушкіна та австрійського консула фон Тома, з яким Пушкін під час візиту в Одесу познайомився і потоваришував. Цікаво, що скульптуру розташували у дворі будинку №7 по вулиці Маяковського - саме в тому місці, де фон Тому виділили земельну ділянку для будівництва будинку. 

Про таке повідомили в Департаменті культури та туризму Одеської міської ради.

Автор ідеї - одеський краєзнавець Олег Губарь, а вирізав скульптуру Олександр Коваленко. До їхньої творчості відноситься й вподобаний "Старий моряк", що по вулиці Успенській та якого митці створили зі ствола старої тополі. 

Про маловідомого персонажа нової композиції - консула Христіана Самуїла фон Тома Олег Губарь розповів, що той був найближчим сподвижником Рішельє, а пізніше - Кобле і Ланжерона. Прибічник веселих розіграшів, оригінальних анекдотів, каламбурів, епіграм, і взагалі фон Том був "душею компаній". Австрійсьий консул обожнював приймати в своєму будинку гостей, долучався до світських раутів, а його оптимізм не зникав навіть у часи епідемії "Чуми" 1811- 1812 років. 

"Дерева, як і будинки - це довга пам'ять багатьох про багато що. Чудово, що ця пам'ять втілюється в таких цікавих формах. Дуже приємно, що в нашому місці виникла така задумка і що знаходяться талановиті люди, вигадуються і створюються такі сюжети" - зазначила директор департаменту культури і туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова. 

Окрім того, що скульптурна композиція стала новим об'єктом оригінального проекту "Старі дерева", її повністю можна вважати однією з "зупинок" Пушкінського маршруту Одесою. 

фото: ОМР

Нагадаємо, мешканка Одещини перемогла у чемпіонаті з моделювання брів. Ірина Апостолова виборола перше місце на чемпіонаті України у номінації “Брови за 30 хвилин”. Змагання проходило у Києві, куди з'їхалися професіонали з усіх частин країни.

Вийти в ефір