Останні новини

Втрачають майже 627 мільйонів гривень: на Одещині місцеві бюджети недоотримують плату за землі

В області більше 850 тисяч платників земельного податку та оренди.

На Одещині місцеві бюджети втрачають 626,6 мільйонів гривень надходжень від недоотримання плати за землі. Не виконали планові показники 24 бюджети.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Одеської ОДА.

Читати також: Одеська ОТГ перевиконала бюджет за перший квартал - ОДА

В Одеській області більше 850 тисяч платників плати за землю, в тому числі юридичних осіб - 15,7 тисяч осіб і фізичних – 837,5 тисяч осіб.

Загальний фонд місцевих бюджетів наповнюється майже на 15% від плати за землю, яка формується із земельного податку та орендної плати. За перший квартал 2021 року до бюджетів різного рівня надійшло 313,9 млн. грн. (за оренду плату) і 374,2 млн. грн. від сплати земельного податку.

Найбільшими платниками плати за землю є: відокремлений структурний підрозділ "Котовська дистанція захисних лісонасаджень №6 Одеської залізниці" - 80,7 млн. грн., відокремлений структурний підрозділ "Одеська дистанція захисних лісонасаджень №1 Одеської залізниці" - 79,4 млн.грн., Одеська залізниця -16,1 млн.грн., ДП МТП "Чорноморськ" - 9,9 млн.грн., АТ "ОПЗ"- 10,1 млн.грн.

"Не виконали планові показники по платі за землю 24 бюджети: найбільші суми невиконання по Бородинській громаді – 31,3% (-7,3 млн.грн.), Біляївській – 53,8% (-3,0 млн.грн.) Кодимській – 79,4% (-2,8 млн.грн.), Василівській – 51,8% (-1,2 млн.грн.) та Визирській – (-1,0 млн.грн.)" - зазначила на засіданні колегії Одеської ОДА директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

Читайте також: Для вирішення проблем бізнесу: на Одещині створять раду топ-інвесторів регіону

Втрачають місцеві бюджети і в результаті заниження ставки земельного податку або через встановлення її на найнижчому рівні. За інформацією Департаменту фінансів Одеської ОДА, збитки вже у І кварталі 2021 року, в результаті заниження ставок, становлять близько 30 мільйонів гривень.

Наприклад, при обґрунтованому підході, ставка податку має бути встановлена на рівні 1%, але чомусь органи місцевого самоврядування Кароліно-Бугазької громади (Затоківська селищна рада), Білгород – Дністровської міської територіальної громади, Нерубайської, Визирської, Лиманської громад, Кошарської селищної ради (Роздільнянської громади), Фурманівської селищної ради (Кілійської громади) встановили ставку земельного податку на найнижчому рівні від 0,2 до 0,3%

За інформацією керівника області Сергія Гриневецького, втрачають місцеві бюджети не тільки від заниження, а й від зменшення ставок — вже не доотримано близько 18 мільйонів гривень. Зменшили ставки в Біляївській міській територіальній громаді, Тузлівській, Любашівській, Суворовській та Кодимській громадах.

А ще, на збільшення надходжень плати за землю, на думку голови Одеської ОДА, також впливає своєчасне проведення нормативно грошової оцінки. Бо на сьогодні в Одеській області налічується 1175 населених пунктів, і у 480 з них, не дотримано періодичність проведення нормативно-грошової оцінки земель.

"В таких містах як Ізмаїл, Котовськ та Южне проведення нормативної грошової оцінки земель було ще у 2011, 2012 та 2013 роках що, є порушенням Закону, а також зумовлює недонадходження коштів до місцевих бюджетів. Провівши оновлену нормативно-грошову оцінку землі надходження плати за землю зросте майже у 2 рази і дасть можливість місцевим бюджетам залучити додатково близько 180 млн.грн. В цілому місцеві бюджети втрачають надходжень від плати за землю на суму близько 626 млн.грн., а це майже квартальні надходження по даному податку" - повідомив на розширеній колегії голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05