Останні новини

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності: історія та особливості

Щороку у нашій державі заведено відзначати День української писемності та мови 9 листопада. У цьому році свято випало на понеділок, а у цей день зазвичай пишуть радіодиктант національної єдності.

Про це повідомляє "24 Освіта".

Радіодиктант національної єдності-2020: де і коли слухати і дивитися, куди  надсилати та хто писатиме - Суспільне мовлення

Фото з вільних джерел

Це свято отримало загальнонаціональний рівень у 1997 році, коли Указом президента України його започаткували на честь літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. У цей день традиційно проводять Всеукраїнський диктант. Цьогорічний радіодиктант національної єдності є ювілейним – 20-м за ліком.Він вже пройшов о 09:00 на телеканалі U, а також в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура. 

Ведучі студії розповіли про історію диктанту й дали змогу всім охочим підготуватися до його написання. Цього року текст для ювілейного радіодиктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. Читала диктант відома акторка Римма Зюбіна.

Радіодиктант 2020 - текст зачитає відома акторка Римма Зюбіна / фото uaua.info

Фото з вільних джерел / Римма Зюбіна

У Бібліотеці Вернадського писати диктант у поточному році будуть багато українських діячів та зірок. Серед них є Катерина Павленко з Тарасом Шевченко з гурту Go_A, Іван Леньо (гурт Kozak System), Марк Галаневич ("ДахаБраха"), актори Ахтем Сеітаблаєв й багато інших.

Також приєднаються учасники Дитячого Євробачення-2020 від України, серед них є Олександр Балабанов.

Нагадаємо:

  • У понеділок, 9 листопада, в Україні щороку відзначають День української писемності та мови. Це свято отримало загальнонаціональний рівень у 1997 році, коли Указом президента України його започаткували на честь літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Odesa Live підготував для вас картинки-привітання зі святом, які потішать ваших близьких та рідних людей.
  • Станом на 9 листопада сталося безліч важливих подій як для України, так і для світу. В США, наприклад, в Овальному кабінеті переможець президентських виборів Джо Байден визначається з кадрами, які працюватимуть в адміністрації. Детальніше про це та інше читайте у матеріалі Odesa Live.

Вийти в ефір
05.12