Останні новини

Вперше в світі: в Одесі провели унікальну операцію на оці

Наразі вчену готують матеріали для світових офтальмологічних видань

У ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України" вперше у світі виконали унікальну операцію з видалення внутрішньоочної гемангіоми хоріоідеі великого розміру.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Інституту Філатова

Читайте також: Лікарі врятували життя дівчинки, яка постраждала внаслідок ДТП на Розумовській

Як повідомляють в інституті, операція була проведена наприкінці 2020 року 21-річній пацієнтці, у якої не можна було використовувати нехірургічні методи лікування через великий розмір пухлини (12,2 мм х 16,1 мм, випирання у склоподібне тіло - 6 мм), яка продовжувала зростати.

Відомі методи лікування були неефективні через великі розмірів новоутворення.

Для молодої активної дівчини важливо було зберегти очей, як з косметичної, так і з психологічної точки зору. Тому лікарі Інституту прийняли рішення про проведення органозбережної унікальної операції. 

Для зниження ризику кровотечі фахівці інституту скористалися своєю унікальною розробкою - методом високочастотного зварювання біологічних тканин в офтальмології, розробленим спільно з Інститутом електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України. Ними ж був розроблений необхідний для проведення втручань інструментарій.

Операцію провів один із авторів методу, доктор медичних наук Микола Уманець. Під час операції, що тривала декілька годин, кожну розсічену судину "заварювали", щоб уникнути кровотечі.

"Коли через місяць пацієнтка приїхала на огляд, лікарі не лише переконалися в тому, що їм вдалося зберегти око, а й виявили появу у неї "силуетного зору", якого не було до операції", - повідомляється у прес-релізі.

Читайте також: Лікарі розвінчали популярний міф про пиво

На сьогодні фахівці інституту готують публікації до відомих у світі офтальмологічних видань. Зроблена під час операції відеозйомка дасть змогу представити унікальне досягнення на світових конференціях і конгресах.

Довідка. Гемангіоми (hemangioma) - доброякісні новоутворення, які вражають кровоносні судини людини у різних ділянках тіла. У разі утворення в судинній оболонці ока (хоріоїдеї) вони не загрожують життю пацієнта, однак супроводжуються значним зниженням зору і можуть стати причиною розвитку серйозних ускладнень, таких як відшарування сітківки, крововилив у порожнину ока, підвищення внутрішньоочного тиску (глаукома).

На сьогодні є низка методів лікування цієї патології, спрямовані на зупинку зростання та руйнування пухлини й ефективні у разі невеликих за обсягом утворень. Єдиною зафіксованою світовою офтальмологічною спільнотою спробою хірургічного видалення внутрішньоочної гемангіоми є операція, проведена у 2019 році італійським лікарем-офтальмологом Барбарою Пароліні. У тому випадку пухлина була невелика. У разі великого розміру утворення і/або невдалого його розташування хірургічне видалення внутрішньоочних гемангіом не проводиться через дуже високий ризик кровотечі та відсутність ефективних методів її зупинки. Найчастіше єдиним способом вирішення проблеми є видалення ока.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!