Останні новини

Ворожіння на Старий Новий рік: традиції в Україні

Odesa Live зібрав ТОП-5 найпопулярніших способів ворожіння

Старий Новий рік вважається часом ворожінь на любов і долю: наші предки вважали, що у ніч з 13 на 14 січня зв'язок з потойбічним світом особливо сильний. Деякі зі способів підгледіти у майбутнє дійшли і до наших днів, хоча церква виступає категорично проти будь-яких ворожінь.

Про таке повідомляє Odesa Live з посиланням на Obozrevatel.

В Україні популярними методами для того, щоб зазирнути в майбутнє вважається ворожіння.

Ворожіння на судженого

Карту бубнового короля увечері ховають під подушку і загадують чоловіка, дружиною якого мріє стати дівчина. Сон, що приснився вночі, вважається віщим.

гадання на картах.jpg

Фото: Соцмережі

Ворожіння на чашках

Для цього ворожіння в різні чашки кладуть: монету (багатство), хліб (достаток), сіль (до нещастя), цибулю (до сліз), кільце (багате весілля), цукор (безтурботне і солодке життя), воду (стабільність в житті). Потім із закритими очима необхідно вибрати чашку. Її вміст і буде передбаченням на майбутнє.

чашка.jpg

Фото: Соцмережі

Ворожіння на горіховій шкаралупі

В посуд з водою кладуть дві шкаралупи горіха. Якщо зближуватимуться впритул – незабаром дівчина чекатиме сватів.

Ворожіння на папері

Аркуш паперу мнуть, кладуть на перевернуту вверх дном тарілку і в темноті підпалюють. Попіл підносять до стіни і стежать за тінню. Що побачить дівчина – те і чекає на неї в найближчому майбутньому.

ГАДАННЯ НА ПАПЕРІ.jpg

Фото: Соцмережі

Ворожіння на варениках

У вареники з картоплею хазяйка додає різну начинку, по якій визначають, що чекає учасників гуляння наступного року.

Тлумачення: м'ясо, монета або хліб – до достатку, зерно квасолі або іншої крупи – до багатства і прибутку, сіль – до сліз, цукор – до приємних подій, нитка або горох – до дороги, кільце – до весілля, цукерочка або стручок червоного перцю – до залицяльника; горішок – до двох відразу, кісточка вишні або луска риби – до поповнення.

вареники.jpg

Фото: Соцмережі

Нагадаємо, протягом декількох століть в Україні та світі, 13 січня, відзначають Щедрий вечір. Його святковий настрій і традиції настільки подобаються людям, що щедрівки співають усі.