Останні новини

Ворота в історію: в Одесі відреставрували старовинні двері

Всі роботи були проведені за кошти меценатів.

В Одесі в черговий раз відреставрували старовинні двері. Вони розташовані у будинку на центральній вулиці міста — Дерибасівській, 12.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на спільноту “Тисячі дверей Одеси”.

Читайте також: Наскільки “пекельною” виявилася реставрація будинку Руссова

У спільноті з гордістю представили єдині збережені і відреставровані командою квартирні двері лицьового під'їзду за адресою Дерибасівська 12. Там розповіли, що роботи здійснювались коштом пожертвувань меценатів.

“До цікавих деталей будинку належать двостулкові квартирні двері вертикально витягнутих пропорцій без фрамуг і відразу двох моделей”, - розповідають реставратори.

Двері в цілому зі складним різьбленням по дереву, увінчані прямими десюдепортами (панно, що розташоване над дверима).

Також у спільності розповіли історію будівлі. Величезний будинок спадкоємців канатозаводчіка Новікова — вершина творчості архітектора Ландесмана і ключовий проєкт в кар'єрі інженера Славкіна. Його закінчили в 1912 році, однак, не всім критикам того часу він припав до смаку.

Один з перших п'ятиповерхових будинків Одеси оснастили за останнім словом техніки: парове опалення, ліфти, електричне освітлення дворів, панорамний оглядовий майданчик та інші зручності.

Двері 1.jpg

Фото: “Тисячі дверей Одеси”

Двері.jpg

Фото: “Тисячі дверей Одеси”

Нагадаємо: 

  • Під час ремонтних робіт в одеській клінічній лікарні №1, більш відомої як "єврейська лікарня", знайшли меморіальні таблички засновникам закладу. Серед них – заможні та впливові містяни, які підтримували існування лікарні. 
  • ВОдеській міськраді похизувалися, що торік у місті встановили 106 нових зупинок для громадського транспорту та ще 47 облаштують цьогоріч. Усі вони зроблені зі скла, мають усередині лавки і передані для утримання КП "Міські дороги".

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
10.05