Останні новини

Війна, бідність, Кличко: з ким і чим європейці асоціюють Україну - дослідження

Майже чверть громадян Франції, Німеччини, Польщі та Італії не володіють інформацією про Україну, а отже й не мають з нею жодних асоціацій. Такі дані соціологічного дослідження оприлюднив Центр "Нова Європа"

Про це повідомив старший аналітик Центру Лео Літра під час онлайн-презентації.

За його словами, 23% європейців не мають навіть найменшої уяви що таке Україна, або пов'язують її з конкретними персоналіями.

"На єдине відкрите запитання про три основні асоціації з Україною з 4 тисяч відповідей ми отримали приблизно 280 унікальних конотацій, пов’язаних з Україною – позитивних, негативних, нейтральних, пов’язаних з персоналіями тощо… На жаль, 23,6% респондентів не мають жодних асоціацій з Україною", - сказав Літра.

На думку аналітиків, це радше позитивна новина, оскільки цих опитаних можна інформувати про Україну та сприяти виникненню в них позитивних асоціацій з Україною. Водночас, більшість респондентів пов’язують з Українською державою негативні асоціації.

"Три найчастіші асоціації з Україною – це асоціація з війною (12%), бідністю та безробіттям(10,8%) і еміграцією (10,3%). Асоціація з Росією (9,1%) зараз уже не у першій трійці, хоча у 2015 році вона входила у трійку асоціацій. Я гадаю, що це непоганий прогрес", - зазначив він.

Згадуючи відомих людей, респонденти здебільшого асоціюють Україну з "Кличками / братами Кличками" (1,6%), Путіним (1,4%), Бандерою (1,1%) та Лукашенком (0,5%), поінформував Літра. І додав, що російські наративи про Україну в основному виявились неефективними щодо певних послань. Зокрема, як засвідчило дослідження, лише 0,8% респондентів вважають, що українці ведуть громадянську війну, а кількість тих, хто вважає Україну екстремістською/фашистською державою, становить 0,2%.

Опитування громадської думки влаштували у Франції, Німеччині, Італії та Польщі, яке зробило соціологічне агентство "Kantar Profiles Division" на замовлення Центру "Нова Європа".

Загалом понад 4 тисячі респондентів віком від 18 років відповіли на шість запитань, включно з одним відкритим. Респонденти у кожній країні були відібрані у такий спосіб, щоб пропорційно представляти різні групи за статтю, віком та регіонами мешкання. Відповіді були зібрані через онлайн-опитування, яке проводилось з 22 по 29 вересня 2020 року.

європа.jpgФото: соцмережі

Нагадаємо, українські дипломати в Чилі запрошують усіх охочих скульпторів узяти участь у відкритому конкурсі на розробку і втілення макета бюсту українського письменника Тараса Шевченка. Його встановлять у столиці країни - Сантьяго на площі України.

Вийти в ефір
04.12