Останні новини

"Вітаємо, ви прийняті на роботу": як в Україні шахраї беруть на вас кредити через Viber та Whatsapp

Як не стати жертвою шахраїв - читайте далі.

В Україні у результаті пандемії коронавірусу COVID-19 чимала кількість людей втратила заробіток і лишилася без роботи. Внаслідок цього люди кинулися шукати нові варіанти, якими скористалися не чисті на руку "працедавці". 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на GSMinfo.

Читайте також: Шахраї приманюють глядачів у Одеську оперу через підставних красунь

Згідно нового методу видурювання з українців грошей шахраї телефонують або пишуть людині, наприклад, у Viber або WhatsApp, приблизно наступне:

"Доброго дня, ми розглянули Ваше резюме і бажаємо запропонувати роботу в нашій компаній (мова йде про відому компанію). Ви бажаєте пройти співбесіду в телефонному режимі?" - йдеться у повідомленні.

Далі вони повідомляють, що ви офіційно отримуватимете велику заробітну плату, а також що ви - ідеальний для них кандидат. Далі шахраї пропонують обговорити особливості вакансії та інші нюанси, після чого обіцяють повідомити про остаточне рішення щодо найму на роботу. 

За 20-30 хвилин претенденту на роботу телефонує нібито представник відділу кадрів з певним проханням - жертву просять почати працювати вже наступного тижня.

Посилаючись на пандемію коронавірусу представник "компанії" заявляє, що поки фірма на карантині - надішліть в месенджер (Viber та інші) наступні документи:

  • фотографії паспорта;
  • трудову книжку;
  • водійське посвідчення (у разі наявності);
  • фото (селфі) і фотографія, де людина тримає паспорт в руці.

У той час, коли претендент на посаду оговтується від звістки про прийняття на роботу, шахраї беруть на людину мікрокредит, про який жертва дізнається лише тоді, коли з нею починають контактувати колектори.

Саме тому фахівці радять:

  1. не відправляти незнайомій людині фото своїх документів.
  2. Якщо вам треба зареєструватися в якомусь сервісі і він вимагає проходження вищезазначеної ідентифікації, то треба розмалювати зображення за допомогою графічного редактора надписом "Селфі для сайту [посилання на сайт]".

Viber.jpeg

Фото: pexels

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
15.04