Останні новини

"Відьомські кола": вчені розгадали загадку таємничого природного явища в Австралії

У всьому винні рослини.

Учені із Геттінгенського університету, що в Німеччині, викрили загадку виникнення так званих "відьомських" кіл у диких полях Австралії. Згідно з висновками фахівців, це явище пояснюється патерном Тюрінга.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Journal of Ecology.

Читайте також: Американські вчені відкрили новий спосіб лікування небезпечної хвороби

За даними дослідників, існує мало емпіричних свідчень, що підтверджують гіпотезу математика Алана Тюрінга стосовно динамічних систем, однак деякі вчені використовують цю модель для вивчення природних процесів. 

Наприклад, для доведення цієї теорії експерти дослідили австралійські "відьомські" кола за допомогою дронів. Згідно з однією гіпотезою, розташування кіл було пов'язане із залежністю рослин від вологи. 

Як виявилось, рослини живляться додатковими стоками води, що забезпечують великі кола, і таким чином вони можуть функціонувати навіть у посуху. Без такої структури ці ділянки землі не мали б жодної рослини. 

Відьомські кола.jpg

Фото: Journal of Ecology

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!