Останні новини

"Віддайте зароблені гроші": під стінами Кабміну мітингують працівники "Укрзалізниці"

До влади залізничники зверталися ще влітку й у разі, якщо їх знову не почують - не виключають спонтанні дії.

17 лютого під Кабміном у Києві розпочалася акція протесту ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Близько півтисячі людей виступають проти скорочення штату в АТ "Укрзалізниця" і вимагають підвищення зарплат та гідних умов праці.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Kyiv Live.

Читайте також: Головні події України та світу - Шарій матиме справу з СБУ, а у США вирішили припинити війну в Афганістані

Залізничники вимагають від уряду зобов’язати правління АТ "Укрзалізниця" ухвалити рішення щодо:

  • підвищення зарплати (окрім вищого керівництва) з 1 березня 2021 року не менше ніж на 25%;
  • виплати у першому півріччі 2021 року винагороди за підсумками роботи за 2019 рік у розмірі не менше 50% місячної тарифної ставки, посадового окладу;
  • не зменшувати чисельність працівників упродовж 2021 року;
  • прискорити роботу над проєктом колективного договору між Укрзалізницею та спільним представницьким органом профспілок;
  • забезпечити достовірний облік робочого часу, в тому числі часу роботи надурочно та у вихідні дні у всіх регіональних філіях та підпорядкованих підрозділах.

Також залізничники вимагають від уряду:

  • встановити мінімальний рівень податку на землю для Укрзалізниці;
  • забезпечити 100% компенсацію витрат Укрзалізниці на перевезення пільгових категорій пасажирів;
  • компенсувати з Дорожнього фонду 2021 року акцизний податок, сплачений при закупівлі дизельного палива;
  • ввести до складу наглядової ради представника профспілки на громадських засадах, а також внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт, який розширить можливості участі трудового колективу в ухваленні управлінських рішень.

Перший заступник голови профспілки працівників УЗ Олександр Мушенок розповів, що у той час, коли за останні кілька років заробітні плати усюди зростали - на Укрзалізниці вони зменшилися. І це попри те, що цінник на товари та послуги відчутно зріс.

"Зарплати в галузі не підвищували вже майже 2 роки. Більше того, попри те, що всюди карантин, в галузях економіки України заробітна плата за минулий рік зросла майже на 10%. В "Укрзалізниці" вона, на жаль, знизилася майже на 6%", - розповів Мушенок.

За його словами, у 2019 році УЗ принесла бюджету 3 млрд прибутку, втім працівникам перевізника не виплатили 13-у зарплату з цих грошей. Окрім цього, залізничникам заявили про можливе скорочення майже 30 тисяч робочих місць, що на думку людей просто не прийнятно, адже близько 8 тисяч працівників і так не вистачає.

"Там, де мають працювати 10-12 людей, працює 1-2. Більше 30 тисяч працюють на скороченому робочому тижні - 4 дні. Окрім того, ми вимагаємо аби нас звільнили від податку на землю - ніде в світі залізниці його не платять", - додав він.

Мітингувальники сподіваються на конструктивний діалог з Кабміном, адже він - головний акціонер УЗ, що має вплив на її керівництво. Заступник голови профспілки зауважив, що якщо їх не почують, протестувальники можуть вдатися до спонтанних дій.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok