Останні новини

Відбілить зуби, вилікує рак: як у підручниках для 9 класу радять використовувати соду

У підручнику по Хімії за 9 клас учням порекомендували вживати розчин соди для профілактики онкозахворювань. Також згадали про здібність такого продукту відбілювати зуби. 

Про це повідомила cпівзасновниця та керівниця навчального процесу в Загальноосвітній школі Claris Verbis - Інна Доміна.

Автори посібника, зокрема, зазначають: 

“Харчова сода створює в організмі лужне середовище у якому не можуть жити і розмножуватися ракові клітини віруси та бактерії. Крім того, харчова сода сприяє підвищенню імунітету. Тому радять пити її водний розчин для профілактики і лікування онкологічних захворювань, пом’якшення кашлю під час застуди, використовувати для інгаляцій, відбілювання зубів, грибкових захворювань і хвороб шлунково-кишкового тракту”.підручник хімія.jpg

У 2009 році було доведено, що сода і ліки на основі лугів можуть підвищувати ефективність хіміотерапії. Але дослідження проводилося тільки на мишах.

У 2016 році цей ефект соди навіть підтвердили, але виявили великий мінус. Показники виживаності при такому лікуванні протягом трьох років залишаються тими ж, що у пацієнтів, які не отримували соду.

Зловживання содою призводить до отруєнь. Автори огляду 2014 року розглянули 192 випадки отруєнь содою за 12 років в США. Найчастіше це відбувалося, коли пацієнти під час самолікування використовували соду як засіб проти печії. Але зараз є більш ефективні ліки без побічних ефектів. При передозуванні соди може знизитися рівень pH крові. Це загрожує ускладненнями - порушенням ритму серцевих скорочень і навіть комою.

Нагадаємо, директор однієї зі шкіл Києва Дмитро Ламза обурився наявністю завдання про глінтвейн в одному з підручників для учнів 3 класу. Він не може зрозуміти, як пояснити дитині, що це за напій такий, і звернувся за офіційним коментарем в Міністерство освіти та науки. 

Вийти в ефір
30.11