Останні новини

Від медзакладу до новобудови один крок: як Одеська мерія під час пандемії “згадала” про туберкульозну лікарню №1

В Одесі на вулиці Прибрежній, 17 донедавна існувала Міська туберкульозна лікарня №1. Її закрили три роки тому, а коли під час пандемії COVID-19 потрібні ліжкомісця, то Одеська міська рада віддає територію лікарні під забудову компанії "Пространство".

Про це повідомляє “Спільна МЕТА” на своїй сторінці у Facebook.

Медичний заклад довгий час перебував у незадовільному стані. 2011 року навіть припиняв своє функціонування через те, що покрівля і фасад адміністративних та господарських будівель потребували ремонту. Тому через рік припинили її функціонування, а саме у складі відділення для лікування осіб, узятих під варту. 

Потім у 2015 році департамент охорони здоров’я Одеської міської ради, аби привести у відповідність до санітарних норм приміщення лікарні, знову закрило заклад на капітальний ремонт.

“Не будемо забувати, що гроші правлять світом, а грошима правлять “сильні світу цього”. Так, державна фінансова інспекція України порахувала, що 300 ліжок для лікування туберкульозних хворих, які залишилися в лікарні в Чорноморці, зайві для міста. Не треба ліжка – не треба і капітальний ремонт лікарні”, - йдеться у повідомленні. 

Ось вже у 2017 році КУ “Міська туберкульозна лікарня №1” припиняє своє існування. Все навантаження падає на Міський протитуберкульозний диспансер. Оптимізування міського бюджету за рахунок ліквідування 300 ліжкомісць не вдалося, оскільки “час зіграв з чиновниками злий жарт”. 

У березні 2020 року починається пандемія COVID-19. Одеська мерія “ніби мали згадати, що в місті ще є можливість приймати хворих”. Однак не дивлячись на це, в березні, коли вся країна сиділа на карантині, через велику кількість хворих, Одеська міська рада віддає територію лікарні під забудову компанії "Пространство".

“Забудовники не забарилися і активно зносять всі корпуси колишньої лікарні, а разом із тим, нашу віру в доступну медицину”, - резюмували вони.

126467328_1638773922969696_6353587020263372182_o.jpg

Фото: Спільна МЕТА

Нагадаємо:

Вийти в ефір
04.12