Останні новини

Вибори міського голови в Одесі. Результати, порушення, подробиці. Наживо

В Одесі 15 листопада офіційно розпочалися вибори міського голови. Мешканці міста обирають майбутнього мера з двох кандидатів - Миколи Скорика та Геннадія Труханова. Попередні вибори міського голови відбувалися у 2015 році.

Протягом дня Odesa Live буде стежити за тим, як в місті відбуваються вибори.

 • Станом на 22:25 

15 листопада Центральна виборча комісія назвала явку на виборах. Станом на 20:00 вона становить 25,14% виборців.

1.jpg

 • Станом на 21:46

В Одесі випадки одночасного голосування зафіксували щонайменше на двох дільницях. Перша, за словами спостерігача ОПОРИ, на ДВК №511098, що по вулиці Львівській, 15. Там декілька членів комісії рахували бюлетені одночасно. Аналогічну ситуацію зафіксували й на дільниці №511148, що по вулиці Варненській, 3-А. Там згідно з ч. 27 ст. 250 Виборчого кодексу під час підрахунку виборчих бюлетенів визначений виборчою комісією член комісії рахує бюлетені вголос.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/RcfiehWAnLk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/nL-vi0IyBVk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 20:41

В Одесі на виборчій дільниці №511188, що по вулиці Лип Івана та Юрія, 14-А спостерігач ОПОРИ зафіксував, як члени комісії почали заздалегідь заповнювати наліпки на пакунки, в які має запаковуватися виборча документація, та проставляти свої підписи на цих наліпках. Через це, спостерігач зробив зауваження, що поки триває голосування, підписувати їх не можна. У результаті - члени ДВК провели голосування за видалення спостерігача до завершення дня голосування.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/rjL48IVOCl8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/-aSdv3UT_PE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 19:57

В Одесі продовжують фіксувати порушення на виборчих дільницях. У двох районах міста виборці намагалися отримати бюлетені без паспорта.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/lWGK4oytRws" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 19:20

В Одесі 15 листопада відбувається другий тур виборів міського голови, який вже відзначився великою кількістю скандалів. Біля замінованої будівлі ТВК, чоловік так перехвилювався, що йому стало погано. Як стверджують очевидці, це може бути наслідок передозування наркотичними речовинами.

7 телекаал.jfif

 • Станом на 19:17

Заміна голови тервиборчкому, яку зробили в ЦВК за останню добу - була нелегітимною - такий висновок зробили у фракції "Опозиційна платформа - За життя". Там мають намір оспорити дії Центральної виборчої комісії в суді. Про таке під час брифінгу в ефірі телеканалу Odesa Live повідомив кандидат на посаду міського голови Одеської міськради Микола Скорик.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/71WOs3FFloU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 18:37

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували бюлетені з літерними і цифровими позначками у клітинках навпроти прізвища кандидата на посаду Одеського міського голови. Так, підозріле волевиявлення помітили на дільниці №511247 та на дільниці №511235.

1.jpg

 • Станом на 17:59

В будівлі "Євромерії" на Косівській вже не так людно, як було вдень. Там зняли стрічки, за які не дозволяли заходити через фейкове "мінування" та "пожежу". Однак, за словами журналістів, які перебувають на місці, в ТВК ще досі тривають заворушення.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/kgFIFOtkO8s" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 17:21

Громадська мережа ОПОРА назвала відсоток явки на виборах. Станом на 16:00 вона становила 18,6% виборців.

 • Станом на 16:23

В Одесі тривають вибори міського голови, але одесити неактивно поспішають виконати свій громадянський обов’язок. На 13:00 15 листопада явка на виборах місцевого голови Одеси склала 11,68%.

Инфографика.jpg

 • Станом на 15:46

В Одесі триває голосування за майбутнього мера, але не без перешкод. До поліції надійшло повідомлення, що будівля ТВК на Косівський замінована. Наразі там перебувають правоохоронці, рятувальники і пожежники, а юристів не пускають якісь молоді люди, які не належать до жодної з вищезгаданих служб.

Про це повідомив юрист Ігор Шавров під час ефіру на Odesa Live. 

"На сьогоднішній день, як я розумію, будівля комісії - замінована. Близько 40 молодих людей нам заблокували шлях, коли ми намагалися потрапити в будівлю комісії", - зазначив юрист

 • Станом на 14:47

15 листопада в Одесі проходить другий тур, однак вибори не відбуваються без порушень. Так, у Приморському районі дільнична виборча комісія тимчасово припинила роботу через те, що один із її членів не був офіційно зареєстрований. Поліцейські розпочали досудове розслідування за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права. Після усунення недоліків роботу ДВК поновлено.

 • Станом на 14:45

В Одесі проходить другий тур виборів міського голови. У битві за мерське крісло зійшлися кандидат від партії “Опозиційна платформа - За життя” - Микола Скорик і чинний мер Геннадій Труханов. Але, міська виборча комісія не проводила засідання до 3-ої години ночі.

"Ми вчора були безпосередньо в міській виборчій комісії. Комісія розійшлася о 19:30 і по до цієї години, до 14:00, комісія не працює. Однак, на сторінці Головного управління Національної поліції в Одеській області інша інформація про те, що комісія засідала до третьої ночі, а сьогодні, нібито, поїхала перевіряти роботу дільничних виборчих комісій і почне своє засідання о 20:00”, - зазначив депутат міської ради від партії “Опозиційна платформа - За життя” - Роман Сеник. 

 • Станом на 14:27

В день виборів, 15 листопада голові місквиборчкому Наталії Сиволапенко продовжують перешкоджати працювати. Жінка разом із 9 членами виборчої комісії не може потрапити на робоче місце. 

За словами Наталії Сиволапенко потрапити в середину вони не можуть через відсутність ключів від кабінету, в якому знаходиться документація та принтер для друку постанов і порядку денного. Також в сейфі знаходиться печатка виборчкому. 

"Там просто два діловода сидять і кажуть що у них немає ключів від кабінету голови і секретаря. І ми не можемо через це почати роботу. Нас дев'ятеро людей, зараз повинен під'їхати десятий, ми на нього чекаємо. Центральну виборчу комісію ми поставили до відома. Данько Марина Іванівна знає, вона сповістила заступника і приїхала. І одразу поїхала. Марина Іванівна ось тільки що дзвонила, вона на зв'язку"- зазначила Наталія Сіволапенко.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/Jvj6juXOxsQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 13:36

15 листопада, в Одесі через неналежне виконання секретарем однієї з виборчих комісій Приморського району своїх обов'язків по роботі з виборчою документацією комісія відкрилася з запізненням. Через це порушення правоохоронці відкрили кримінальне впровадження.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

 • Станом на 11:32

У неділю, 15 листопада, розпочав роботу пресцентр кандидата у мери Одеси від “Опозиційної платформи - За життя” Миколи Скорика. У тому числі на брифінгу повідомили, що поведінка керівництва міської ТВК направлено виключно на зрив виборів в Одесі.

“Ми вважаємо, що ця поведінка керівництва міської ТВК направлено виключно на зрив виборів в Одесі та, щоб лобіювати інтереси певного кандидата у мери. Ми склали заяву, що дане діяння тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п'яти років. Ми дуже сподіваємося, що правоохоронні органи в найкоротший термін відреагують на те, що сталося вчора”, - каже керівник штабу Миколи Скорика Роман Сеник. 

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/Q0t4xbEm7Nc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 11:12

У неділю, 15 листопада, в Одесі відбудеться другий тур місцевих виборів, у нашому місті обиратимуть мера. Сьогодні будуть “змагатися” чинний міський голова Геннадій Труханов та кандидат від “Опозиційної платформи - За життя” Микола Скорик. На виборчу дільницю приїхав голова депутатської групи вищезазначеної політичної партії Богдан Гіганов, аби віддати свій голос.

“Сьогодні нарешті ми маємо можливість змінити життя в нашому місті в кращу і справедливу сторону. Я, як свідомий громадянин цього міста і країни, прийшов і зробив свій вибір: чесно, усвідомлено і без підкупу”, - сказав він.

За його словами, на другий тур дуже низька явка виборців. Вона пов’язана з карантином вихідного дня, однак має “місце” не дуже активна політична компанія до дати "Х".

“На ділянках, як я бачу, все проходить більш-менш спокійно та впорядковано. Люди приходять голосувати, але дуже низька явка, як на мене”, - зауважив Богдан Гіганов.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/Ey-oOceH_d4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 10:33

У неділю, 15 листопада, під час голосування в другому турі виборів зафіксовані порушення регламенту роботи виборчих комісій. Зокрема такі: видача бюлетенів за закордонним паспортом, передчасне відкриття сейфу та присутність на ділянці сторонньої особи, яку зареєстрували як спостерігача.  

 • На виборчій дільниці №511148 (вул. Варненська, 3А) виборча комісія розпочала засідання о 07:07 та не почала складати протокол про підрахунок голосів. Згідно з ч. 3 ст. 247 Виборчого кодексу дільнична виборча комісія у день голосування не раніше як за 45 хвилин до початку голосування проводить підготовче засідання.
 • На виборчій дільниці №511178 (вул. Генерала Петрова, 34) спостерігач ОПОРИ зафіксував неправомірну видачу бюлетеня: виборцю видали бюлетень за закордонним паспортом та військовим квитком.
 • На виборчій дільниці №511247 (вул. Сєрова, 29) сейф з бюлетенями відкрили до початку ранкового засідання. Як пояснили спостерігачу ОПОРИ в комісії, сейф знаходився на першому поверсі, а зала зі скриньками для голосування – на другому, тому члени комісії спочатку відкрили сейф та роздали бюлетені внизу, а після 7:15 почали опломбовувати скриньки на другому поверсі.
 • На цій же дільниці у приміщенні для голосування присутня стороння особа (працівник ДСНС), якого зареєстрували як спостерігача.
 • Станом на 10:20

15 листопада в Одесі проходить другий тур виборів мера міста, через це із самого ранку на виборчих дільницях спостерігаються численні порушення. Ведучий оперативного штабу Дмитро Богомолов з’ясовував останні подробиці.

 • Як повідомляє спостерігачка, її не допускала співробітниця пологового будинку, де розташована виборча дільниця. У неї був перелік членів комісії, за яким вона здійснювала допуск громадян на дільницю.
 • Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, на виборчій дільниці №511148 (вул. Варненська, 3А) виборча комісія розпочала засідання о 07:07 та не почала складати протокол про підрахунок голосів. Згідно з ч. 3 ст. 247 Виборчого кодексу дільнична виборча комісія у день голосування не раніше як за 45 хвилин до початку голосування проводить підготовче засідання.
 • Голосування почалося із запізненням, оскільки дільнична виборча комісія почала ранкове засідання о 08:10. Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, на виборчій дільниці №511333 бульвар Лісовський, 11, засідання почалося орієнтовно о 08:10, а не о 7:15, як це визначено Виборчим кодексом.
 • Станом на 10:30

15 листопада в Одесі проходить другий тур виборів мера Одеси, але явка на дільницях рекордно низька у порівнянні з першим туром. Подробиці з’ясовували журналісти Odesa Live:

 • Суворівський район - 3,69%
 • Київський район - 3, 38%
 • Малиновський район - 3,07%
 • Приморський район - 2,59%
 • Станом на 10:12

У неділю, 15 листопада, в Одесі відбувається другий тур місцевих виборів. Кандидат на посаду міського голови від партії “Опозиційна платформа - За життя” Микола Скорик прийшов відати свій голос. Він зробив це на проспекті Гагаріна, 3 у школі №35.

“Мені б хотілося, щоб сьогоднішнє голосування пройшло максимально спокійно. На жаль, багато засобів масової інформації бачили, що вночі з боку наших опонентів почалися блокування міської виборчої комісії. Хотілося, щоб рішення про те, хто буде мером вирішили одесити”, - поділився Микола Скорик.

За його словами, головне, аби другий тур відбувся без суттєвих порушень, оскільки вибір повинен стояти за одеситами. 

“Я проголосував за справедливість і щоб вона повернулася Одесі", - резюмував він. 

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/i5Vm9N7nXPo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 08:58

У суботу, 14 листопада, опівночі стало відомо те, що заблокована робота Одеської міської територіальної виборчої комісії. Виявилося, що у голови комісії лабораторно підтвердили коронавірусну інфекцію, тому провели її заміну. Цю ситуацію прокоментував кандидат у мери Одеси від політичної партії “Опозиційна платформа - За життя” Микола Скорик.

“Новому голові комісії не дають прийняти присягу і приступити до своїх обов'язків. Попередній голова пропав в невідомому напрямку. На жаль, поліція не проявляє завзяття в частині пошуку зниклих членів виборчої комісії. Ми всі розуміємо, що за блокуванням роботи міської ТВК, яка повинна працювати в режимі безперервного засідання до 0:00 неділі, варто команда нинішнього мера. Те ж саме відбувається в Приморської ТВК і ряді інших”, - сказав народний депутат.

 • Станом на 08:08 

У неділю, 15 листопада, в Одесі відбудеться другий тур місцевих виборів, у нашому місті обиратимуть мера. Сьогодні будуть “змагатися” чинний міський голова Геннадій Труханов та кандидат від партії “Опозиційна платформа - За життя” Микола Скорик. Наразі журналісти Odesa Live вирушили на виборчі дільниці. Про це повідомляють кореспонденти достославного телеканалу Юлія Виноградова, Дмитро Тельпіс і Анастасія Зикіна. 

“Будемо говорити чи дотримуються тут карантинних норм: вимірюють температуру, чи є антисептики та головне - чи є порушення та як їх уникають”, - розповів Дмитро Тельпіс.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/F1jcSY1PXWU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 • Станом на 08:00 порушень не зафіксовано.

COVID-19 і вибори: як голосувати

Голосування розпочнеться о 8:00 і триватиме до 20:00. Заходити в приміщення виборчої дільниці потрібно тільки в захисній масці, у чергах дотримуватися дистанції 1,5 метра, руки обробляти антисептиком, а для голосування мати власну ручку.

Якщо ж у період проведення виборів виборець буде перебувати на самоізоляції, то він може проголосувати за місцем перебування. Для цього йому слід подати заяву з виписаною медзакладом довідкою про стан здоров'я (перебування на самоізоляції) НЕ пізніше 20:00 останньої п'ятниці перед днем виборів (13 листопада). А в день голосування самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, що підтверджує особу або громадянство України

Додатковий транспорт

В Одесі у день виборів, 15 листопада, з віддалених районів міста запустять додаткові маршрути громадського транспорту. Відтак, з 7:30 до 20:00, з інтервалом в одну годину, сім автобусів курсуватимуть містом для перевезення виборців, які проживають на значній відстані від дільниць у Київському та Суворовському районах.

Нагадаємо:

 • Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, який очолював список партії "Слуга народу" до Одеської облради, вирішив відмовитися від мандату. Тепер очільник МОЗУ займатиме лише одну посаду.
 • У всенародному опитуванні, яке відбулося 25 жовтня, 80,5 % українців не брали участі. Його ініціював президент України Володимир Зеленський, а з усіх виборців лице 16,5 % вирішили взяти участь у заході від голови держави.


Вийти в ефір
03.12