Останні новини

Верховна Рада з МОН готують новий закон про професійну освіту - що він передбачає

Почнуть вдосконалювати систему професійно-технічної освіти.

Міністерство освіти та науки спільно з Верховною радою почали готувати новий закон про професійну освіту. Очікується, що законопроєкт будуть напрацьовувати на базі двох вже чинних документів.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на урядовий портал. 

Читайте також: "Росія заснувала Одесу, Дніпро, Севастополь і Херсон" - через новий підручник з історії України вибухнув скандал

Фото: МОН

Фото: МОН

Очільник МОН Сергій Шкарлет зазначив, що для створення ефективної системи закладів професійної освіти буде запропонована нова модель управління та фінансування з регіонального рівня.

"Тому МОН спільно з народними депутатами-членами комітету з питань освіти, науки та інновацій розпочало роботу над підготовкою нового законопроєкту про професійну освіту. Він врахує положення, закладені в попередніх двох законопроєктах, та доповнить їх", - розповів міністр.

Наразі у Верховній Раді є два зареєстрованих законопроєктів про профосвіту, втім вони не враховують усіх потреб сучасної системи професійної освіти.

"Необхідно також передбачити оновлення навчальної та соціальної інфраструктури закладів професійної освіти із залученням інвестицій", - вказано у повідомленні.

Також очільник МОН зауважив що наразі Україні бракує кваліфікованих робочих кадрів. Власне тому система професійно-технічної освіти потребує кардинального вдосконалення.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!