Останні новини

Верховна Рада призначила Віктора Кичуна новим суддею Конституційного суду

Кандидатуру Кичуна подала фаркція "Слуги Народу".

Верховна Рада призначила новим суддею Конституційного суду Віктора Кичуна - доцента Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого. Його кандидатуру підтримав 241 депутат. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Верховної Ради

Читайте також: Через рішення Конституційного суду закрили 103 справи про недостовірне декларування

Так, за кандидатуру Кичуна проголосували 208 нардепів із фракції “Слуга народу”, 10 - із фракції “За майбутнє”. Також його підтримали 18 народних обранців з групи “Довіра” та вісім позафракційних нардепів.

Кичун.jpg

Скріншот: Twitter Верховна Рада

Під час своєї промови Кичун подякував фракції “Слуга Народу”, за те що саме вони висунули його кандидатуру. Він заявив, що є прихильником ліберальної демократії, і зазначив, що його головним завданням на посаді буде стримування Конституційного суду. 

“Ми створили надмірну судову надінституцію, яка сьогодні фактично домінує в нашій державі”, - заявив з трибуни ВР Кичун. 

Він заявив, що фактично всі рішення Конституційного суду є остаточними і обов’язковими для виконання. Кичун вважає, що в разі помилок, це може “дорого обійтися для українського народу”. Кандидат зазначив, що не бачить у такому підході системи стримування і противаг. 

Водночас західні юристи та країни G7 радили Україні почекати з призначенням нових суддів Конституційного суду до звершення судової реформи, яка б дозволила формувати КС на нових і більш прозорих принципах (зокрема, за участі незалежної комісії).

Що відомо про Кичуна?

Віктор Кичун за офіційною біографією є доцентом кафедри конституційного права у Національному університеті ім. Ярослава Мудрого. Кичун також має досвід роботи адвокатом. Крім того, він був головою юридичного управління, а пізніше - членом правління і директором з правових питань та роботи з проблемною заборгованістю Банку Кредит Дніпро (до 2015 року).

кичун 2.png

Скріншот: засідання верховної Ради

Читайте також: Зеленський радився з головою Венеціанської комісії з приводу ситуації з КСУ

Також Віктор Кичун - товариш представника президента Зеленського у Конституційному суді Федіра Веніславського.

"Це - мій колега, який зі мною працював довгий час . Ця людина - високий професіонал, порядна людина, тому я його рекомендував, фракція підтримала", - заявив Веніславськоий у коментарі Радіо Свобода

Він зазначив, що не бачить в цьому конфлікту інтересів. 

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!