Останні новини

Верховна Рада може скасувати перехід на зимовий та літній час

Деяким регіонам можуть дозволити мати свій регіональний час.

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував ВР прийняти законопроєкт про введення в Україні єдиного Київського часу без сезонного переведення стрілок годинника. Таке рішення підтримав віце-спікер Руслан Стефанчук. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на сайт Верховної Ради

Читайте також: Верховна Рада проголосувала у першому читанні за оподаткування іноземних компаній

Проєкт закону “Про обчислення часу в Україні” № 4201 пропонує встановити в Україні час, що відповідає другому часовому поясу UTC (UA) +2.

“Наша задача - встановити та закріпити єдиний київський час на всій території України без виключення”, - заявив Стефанчук. 

За його словами, перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини, тому таке рішення підтримують і науковці. 

“Реалії життя істотно змінилися й говорити про якусь економію не доводиться. У висновках Європарламенту, Національної академії наук України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відзначається, що переведення годинників немає жодного економічного обґрунтування. Не існує досліджень, в яких було б доведено заощадження електроенергії”, - заявив віце-спікер Верховної Ради.

Стефанчук також зазначив, що у разі необхідності при підготовці законопроєкту до другого читання комітет зможе передбачити можливість надання деяким територіальним громадам права запроваджувати регіональний робочий час.

95% території України перебувають в межах єдиного часового поясу — UTC + 2. Тільки Луганська та частково Донецька і Харківська області, а також незначна частина Закарпатської області знаходяться в інших часових поясах. Часова відмінність між ними становить 68 хвилин.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!