Останні новини

Вакцина не панацея: чому одними щепленнями коронавірус не подолати і як бути в цій ситуації Україні

Все частіше в інформаційному просторі повідомляється про те, що та чи інша вакцина знаходиться на фінальній стадії розробки. Наприклад, американська і німецька компанії Pfizer і BioNTech допрацьовують свою вакцину, а сьогодні стало відомо про ще одну, яка знаходиться на фінальній стадії розробки. Нею займається американська компанія Moderna Inc. На готові вакцини дуже сподівається українська влада.

Але чи зможуть вона кардинально змінити ситуацію з пандемією - розбирався Odesa Live.

Однієї вакцини мало

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що вакцина від коронавирусной інфекції не допоможе сама по собі в боротьбі з пандемією. Він визнав, що вакцина зіграє вирішальну роль в тому, щоб взяти під контроль коронавірус, але її необхідно використовувати спільно з іншими засобами боротьби. Глава ВООЗ уточнив, що необхідно буде продовжити спостереження, тестування, лікування, ізоляцію, виявлення контактів та карантин.

"Спочатку поставки вакцин проти Covid-19 будуть обмеженими, пріоритет буде віддаватися медпрацівникам, літнім людям та іншим категоріям населення з групи ризику ... Це, як ми сподіваємося, допоможе скоротити число смертей, допоможе системі охорони здоров'я впоратися зі своїми завданнями, але у вірусу все ще залишиться багато простору для діяльності", - зазначив Тедрос Адханом Гебрейесус.

Крім того, як раніше заявив головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан, щоб докорінно вплинути на пандемію однією вакциною, необхідно прищепити близько 70% населення світу, тобто - приблизно 5,5 млрд людей.

Ще один важливий момент - час, коли вакцини вистачить на таку кількість людей. Наприклад, в наступному році уряд США може мати доступ до більш ніж 1 мільярду вакцин, при цьому, що населення Америки становить 320 млн осіб. Тобто, першими масово робити щеплення зможуть жителі штатів і Європи - Євросоюз робить великі попередні замовлення на американські вакцини. А до того часу іншим доведеться обходитися старими методами: карантином, масочний режим і тестуванням.

Україну чекає, або карантин, або колапс

Україна далеко не перша в черзі на отримання вакцини. Глава офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт заявив, що наша країна може розраховувати на виділення до 8,34 млн доз вакцини до кінця 2021 року що складе всього 20% від наявного в країні населення. Очевидно, що така кількість вакцин не зможе в повній мірі поліпшити епідеміологічну ситуацію в країні навіть в наступному році.

При таких розкладах Україні залишається тільки два шляхи: введення тотального карантину, чому противиться центральна влада, або ж змиритися з колапсом в сфері охорони здоров'я, що призведе до численних жертв.

У будь-якому випадку, Україні немає сенсу в найближчому майбутньому сподіватися на вакцину.

Нагадаємо, що Odesa Live аналізував, наскільки ефективним був "карантин вихідного дня".

Вийти в ефір
03.12