Останні новини

Вакцинація по-одеськи: де записатися і як відбувається процедура

Наразі триває другий етап вакцинації.

В Одесі спеціально для вакцинації населення створили тимчасові стаціонарні прищепні кабінети в усіх 11 Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Весь процес відбувається згідно Дорожньої карти, затвердженої Міністерством охорони здоров'я України.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Одеської міської ради

Читайте також: В Україну відправили першу партію CoronaVac

Наразі одеситів прищеплюють препаратом Covishield. Медпрацівники спеціальних кабінетів пройшли підготовку і володіють правилами організації і технікою проведення щеплень проти COVID-19, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій.

Почався другий етап кампанії вакцинації, на якому в пріоритетному порядку щеплять від COVID-19 співробітників всіх медичних установ і системи громадського здоров'я, а також працівників соціальної сфери і людей у ​​віці від 80 років.

Як записатися? 

В лист очікування на вакцинацію від COVID-19 можуть записатися всі бажаючі через державний веб-портал електронних послуг “Дія”, мобільний додаток “Дія” або зателефонувавши за номером телефону реєстратури свого Центру первинної медико-санітарної допомоги або сімейного лікаря, з яким підписана декларація.

“Один флакон вакцини розрахований на десять ін'єкцій. Ми заздалегідь телефонуємо пацієнтам відповідно до листа очікування і записуємо їх на певний час так, щоб максимально забезпечити цільове використання всіх доз вакцини при розтині флакона”, - розповіла директор ЦПМСД №3 Олена Колоденка.

Вакцинація одеса 3.jpg

Фото: Одеська міська рада

Вакцинація від COVID-19 проводиться виключно за попереднім записом.

Читайте також: В Україні оновили карантинне зонування - Одеська область залишається “червоною”

При собі необхідно мати паспорт та мобільний телефон. Також у пацієнта повинна бути підписана декларація з сімейним лікарем (в разі відсутності декларації її можна підписати безпосередньо перед вакцинацією).

Як відбувається вакцинація? 

Перед введенням препарату медпрацівник прищепного кабінету проводить огляд пацієнта з метою виявлення протипоказань до вакцинації, а також інформує про можливі реакції на ін'єкцію і порядок дій у разі їх появи. У разі відсутності протипоказань пацієнт заповнює інформовану згоду і отримує щеплення. Інформація про вакцинацію вноситься співробітником прищепного кабінету в єдину електронну базу даних.

Читайте також: 71% українців вважають, що COVID-19 створили штучно, а 19% схиляються до думки про його природне походження - опитування

Після вакцинації пацієнт протягом півгодини перебуває в спеціальному кабінеті на території установи, щоб медики могли спостерігати за його самопочуттям. Випадки ускладнення після вакцинації від COVID-19 в міських прищепних кабінетах Одеси не зареєстровані.

Вакцинація одеса 1.jpg

Фото: Одеська міська рада

Адреси тимчасових пунктів вакцинації від COVID-19 в Одесі:

 • ЦПМСД №2 - вул. Маршала Говорова, 26;
 • ЦПМСД №3 - Фонтанська дор., 30/32;
 • ЦПМСД №4 - вул. Левітана, 62;
 • ЦПМСД №5 - вул. Академіка Заболотного, 59/1;
 • ЦПМСД №7 - вул. Отамана Чепіги, 54 ;.
 • ЦПМСД №10 - вул. Житомирська, 2;
 • ЦПМСД №12 - вул. Пастера, 12;
 • ЦПМСД №14 - вул. Торгова, 14;
 • ЦПМСД №16 - вул. Івана та Юрія Лип, 1;
 • ЦПМСД №18 - вул. Героїв оборони Одеси, 52;
 • ЦПМСД №28 - вул. Давида Ойстраха, 7.

Вакцинація одеса.jpg

Фото: Одеська міська рада

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
21.04