Останні новини

В Україні зобов'язали повнолітніх дітей піклуватись про батьків похилого віку

Якщо вони відмовляться виділити кошти - установа або влада може подати на них до суду.

В Україні встановили суму, яку повнолітні діти повинні будуть витрачати на своїх батьків, якщо їм потрібно буде скористатись будь-якими соціальними послугами. За новим законопроєктом виплата не має бути менше двох прожиткових мінімумів для пенсіонерів.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Міністерства соціальної політики.

Читайте також: Президент посилив покарання за порушення ПДР

батьки

Фото: pexels.com

Український Уряд у травні підготував законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами”, згідно з яким повнолітні діти повинні матеріально підтримувати своїх батьків, які не можуть продовжувати роботу. Так, у Міністерстві встановили відповідну суму, яку вони мають витрачати на родичів за необхідністю.

Також дітям потрібно буде компенсувати витрати, які виплачує державний бюджет на допомогу пенсіонерам, й оплачувати проживання людей похилого віку в інтернатах та інших соціальних закладах. Якщо спадкоємці відмовляться це робити, установа або місцева влада може подати на них до суду й вимагати відшкодування всіх витрат.

закон

Фото: Міністерство соціальної політики

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
10.05